Топ Новини

МВФ міг би погодитися на реальний дефіцит бюджету на рівні 5%, але за однієї умови

24 січня 2013 в 14:28

Фонд за прикладом Греції може "подарувати" Україні невиконання деяких умов програми співпраці і частково піти на поступки Києву.

gosbudget gosbudjet gosbudzhet .jpg
ZN.UA

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може піти на поступки офіційному Києву і не категорично виступати за скорочення реального дефіциту бюджету України, який може скласти близько 5% ВВП (з урахуванням фінансування не тільки "Нафтогазу", але і Пенсійного фонду, Аграрного фонду тощо).

Таку думку в коментарях ZN.UA озвучив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

"Так, МВФ може ухвалити дефіцит 5%, якщо уряд покаже, що він одночасно буде працювати над скороченням цього дефіциту у наступні роки. Що зараз, мовляв, важкий рік, зараз 5%, а вже у наступному році ми зробимо 3% - у такому випадку. Проте якщо уряд скаже, що у нас дефіцит 5% і ми з ним нічого не робимо, в такому випадку, звичайно, МВФ не погодиться", - відзначив експерт.

- Для отримання грошей від МВФ, Україні доведеться довести реалістичність держбюджету

Нагадаємо, що днями МВФ надав черговий транш кредиту Греції на 4,3 млрд дол., незважаючи на те, що видаткова частина бюджету цієї країни перевищує дохідну на суму, еквівалентну 5,2% ВВП. У прес-релізі МВФ підкреслювалося, що рішення про фінансування прийнято "у порядку виключення". Фонд "пробачив" Греції невиконання умов програми співпраці і частково переглянув її економічні параметри.

Читайте також:

Арбузов і Колобов з'їздили до США шукати альтернативу МВФ

Україна повинна повернути МВФ у нинішньому році 5,8 млрд доларів

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...