МВФ і Україна домовилися про новий кредит у $ 17,5 млрд

12 лютого 2015 в 10:26

Кошти будуть надані на довгостроковий період - на 4 роки, заявила глава МВФ Крістін Лагард.

МВФ Международный валютный фонд
Колаж ZN.UA

МВФта Україна уклали угоду про виділення Україні $ 17,5 млрд терміном на 4 роки, повідомила голова фонду Крістін Лагард. Нова програма передбачає "більш вигідні умови фінансування" і спирається на реалізацію ряду важливих економічних реформ.

За її словами, в цілому пакет допомоги Україні становить близько $ 40 млрд.

"Це включає двосторонні і багатосторонні вклади декількох джерел", - сказала Лагард.

Лагард також повідомила, що уряд України погодився підняти ціни на енергоносії до рівня, близького до ринкового.

Вона також сказала, що МВФ сподівається, що переговори в Мінську допоможуть відновити мир.

"Я рада повідомити, що місія МВФ, яка працює у Києві, досягла угоди на рівні фахівців з українським урядом про нову програму економічних реформ, які будуть спиратися на програму розширеного кредитування Extended Fund Facility у розмірі близько $ 17,5 млрд ( 15,5 млрд) від МВФ, а також за рахунок додаткових ресурсів з боку міжнародного співтовариства.

Я маю намір рекомендувати цю програму на розгляд виконавчої ради МВФ", - цитуються слова Лагард в офіційному повідомленні на сайті Фонду.

За її словами, нова чотирирічна програма має допомогти економічної стабілізації в Україні, а також підтримати проведення ряду сміливих політичних реформ, спрямованих на відновлення стійкого зростання в середньостроковій перспективі і підвищення життя українського народу.

"Це амбітна програма; це важка програма; і ця програма не без ризику. Але це також реалістична програма, і її ефективна реалізація може стати поворотним моментом для України".

В частині реформ програма МВФ передбачає: - значне підвищення енерготарифів; - реструктуризацію банків; - зміну системи управління підприємствами в держвласності; - антикорупційнe і судовe реформи.

"Щоб допомогти пом'якшити наслідки, особливо для найбідніших верств населення, приймаються заходи щодо зміцнення системи соціального захисту з метою її більшої цілеспрямованості".

В рамках домовленостей з МВФ Україна, як було оголошено раніше, проведе консультації з власниками суверенного боргу з метою поліпшення середньострокового стійкості.

Теги МВФ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...