Топ Новини

Умови приватизації українських ТЕС забезпечать приплив інвестицій і в енергетику, і у вуглепром

21 жовтня 2011 в 11:57
Умови приватизації українських ТЕС забезпечать приплив інвестицій не тільки в енергетику, а й у вугільну промисловість. Про це заявив журналістам перший заступник голови профспілки працівників вугільної промисловості Валерій Мамченко.
teplo_energo_.jpg
Александр Шульга, ZN.UA

«Таку умову продажу генерації як використання вітчизняного вугілля в обсязі не менше 70% споживаного палива цілком може бути виконано інвесторами у випадку, якщо вони підуть на приватизацію у складі консорціуму з українськими вугільними підприємствами або укладуть з ними довгострокові договори, що гарантують вугільні постачання на ТЕС» , - вважає він.

Причому, за його словами, такі договори може бути укладено як із державними вугледобувними підприємствами, так і приватними. «На щастя, газові і взагалі енергетичні марки вугілля виробляються багатьма підприємствами України», - зазначив Мамченко.

На думку першого заступника голови профспілки, така міра направлена ​​на те, щоб не допустити масового імпорту вугілля за демпінговими цінами або переведення ТЕС на газ і не залишити українських шахтарів без роботи, в цілому підтримати вітчизняний вуглепром. «У тому числі це дозволить забезпечити приплив інвестицій не тільки в енергетику, але і в розвиток шахт країни», - вважає Валерій Мамченко.

Як повідомлялося, 5 жовтня Фонд держмайна опублікував умови приватизації 45,103% акцій «Західенерго». У конкурсі, який відбудеться 25 листопада, зможуть брати участь тільки інвестори, що працюють у сфері енергетики. Згідно з умовами, потужності компаній-претендентів повинні становити не менше 30% потужностей «Західенерго». Окрім того, покупці генерації зобов'язані забезпечити підприємства постачанням вугілля, не менше 70% якого - з українських шахт.

Початкова ціна продажу 45,103% акцій «Західенерго» становить 1,932 млрд грн.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...