Топ Новини

Москаль назвав дві контрабандні фірми, через які держава втратила мільярд

19 грудня 2011 в 14:05
Контрабандна схема поставок товарів через фірми “Вісбо” і “Букпромсервіс” завдала державному бюджету збитків на понад мільярд гривень протягом одного року.
Tamozhnya__06.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Про це, проаналізувавши митні декларації митників, заявив народний депутат України Геннадій Москаль, повідомляє прес-служба народного депутата.

« Товари, на які є замовлення від українських отримувачів із різних регіонів (Львова, Одеси, Чернівців, Дніпропетровська тощо), накопичуються в Польщі на митних ліцензійних складах. У нашому випадку це митний склад у м.Томашув Любєльський.  При експорті зі складу формується пакет митних товаросупровідних документів на фактичний вантаж.  Паралельно реалізатори схеми готують на українську фірму “Вісбо” (раніше “Букпромсервіс”) другий комплект фактур та інвойсів із абсолютно іншою номенклатурою товарів, які за своєю митною вартістю та ставками обкладаються значно меншими сумами митних платежів… В оригінальних інвойсах та фактурах пунктом доставки вказується фірма в Придністров’ї, тому товар декларується, як транзитний»,- описує схему народний депутат.

За його підрахунками, протягом 2011 року державний бюджет втратив тільки на цій контрабанді понад мільярд гривень.

«За такою схемою митницею з початку 2011 року було оформлено: на “Букпромсервіс” –  понад 230 поставок (орієнтовна сума збитків – 630 млн. грн.); на “Вісбо” – понад 120 поставок (орієнтовна сума збитків – 300 млн. грн.), на “Гінсіті” – понад 40 поставок (орієнтовна сума збитків – 100 млн. грн.). Усього за 2011 рік завдяки цій схемі тільки на кордоні з Румунією Україні було завдано прямих збитків орієнтовно на мільярд гривень»,- стверджує народний депутат.

Геннадій Москаль вважає, що загалом український бюджет недоотримує  через контрабанду близько п’яти мільярдів доларів США щорічно.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...