Moody's знизило рейтинг Португалії до «сміттєвого» рівня

6 липня 2011 в 09:30
Американське рейтингове агентство Moody's першим з агентств знову різко знизило кредитний рейтинг Португалії і пригрозило знизити його ще більше. Рейтинг цієї країни опущено одразу на 4 пункти до рівня Ba2, який на жаргоні фінансистів називають «сміттєвим».

Агентство Moody's пояснило своє рішення побоюваннями з приводу того, що Португалія, яка страждає від гігантської заборгованості, не зможе повернутися на ринки капіталу у другій половині 2013 року, як передбачалося досі, і їй, як у випадку з Грецією, знадобиться другий пакет фінансової допомоги , в якому повинні будуть брати участь і приватні кредитори.

На думку Moody's, існує також високий ризик того, що Португалія не зможе виконати свої зобов'язання у сфері економії, які вона взяла на себе, щоб отримати від Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду (МВФ) допомогу у розмірі 78 млрд євро.

Уряд у Лісабоні висловив невдоволення тим, що агентство Moody's, знижуючи настільки різко рейтинг Португалії, не врахувало нещодавно введеного у цій країні нового спеціального податку, а також того факту, що зусилля уряду у сфері жорсткої економії підтримує і опозиція.

Канцлер ФРН Ангела Меркель напередодні поставила під сумнів об'єктивність американських агентств при установці рейтингів. Вона зробила відповідну заяву після того, як агентство Standard&Poor's негативно відреагувало на європейські плани порятунку Греції, що передбачають можливість добровільної участі приватних кредиторів.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...