Moody's знизило кредитні рейтинги Ірландії до "сміттєвого" ​​рівня

13 липня 2011 в 06:40
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинги державних боргових зобов'язань Ірландії на один щабель - з Baa3 до Ba1.

Прогноз за рейтингами залишається "негативним", мовиться у повідомленні агентства.

Сьогоднішня дія Moody's означає, що рейтинги держоблігацій Ірландії переведено у спекулятивну, або "сміттєву" категорію, тобто агентство оцінює ризик дефолту ірландських держоблігацій досить високо.

Зниження суверенного рейтингу Ірландії, пояснює агентство, відображає "зростаючу ймовірність того, що після завершення діючої програми фінансової підтримки Євросоюзу і МВФ у кінці 2013 року Ірландія потребуватиме подальших раундів офіційної підтримки, до того як зможе повернутися на приватний ринок позик".

Хоча Moody's визнає те, з якою відповідальністю влада Ірландії підійшла до завдання бюджетної консолідації, рейтингове агентство не може випустити з уваги істотні ризики того, що програма скорочення бюджетного дефіциту не буде реалізована в повному масштабі - особливо в контексті несприятливого стану ірландської економіки. Саме цими ризиками обумовлений "негативний" прогноз за рейтингами Ірландії.

Відзначимо, що ще у 2009-му Ірландія могла похвалитися вищим кредитним рейтингом (Aaa) від Moody's. Однак місцева економіка стрімко втратила конкурентоспроможність через "бульбашку", що лопнула на ринку нерухомості та надмірні ризики, які брав на себе банківський сектор. У листопаді 2010 Євросоюзу і МВФ довелося надати Ірландії кредитну програму обсягом 85 млрд євро, оскільки ринок відмовився кредитувати ірландський уряд під розумні відсотки.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...