Топ Новини

Moody's поставило рейтинг США на перегляд з можливістю зниження

14 липня 2011 в 07:40
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service помістило кредитний рейтинг уряду США на рівні ААА на перегляд з можливістю зниження.

Як повідомили представники Moody's, причиною такого рішення стала думка, що запропоновану законом межу заборгованості бюджету країни не буде збільшено до потрібного часу. За їхніми словами, значна ймовірність, що слідом за цим відбудеться дефолт за держоблігаціями міністерства фінансів США.

Нагадаємо, що США ще у травні 2011 року досягли законодавчо встановленої межі держборгу у 14,3 трлн дол, і лише додаткові бюджетні доходи і кілька формальних прийомів поки дозволяють федеральному уряду платити за своїми рахунками. Однак якщо конгрес не підвищить ліміт держзапозичень до 2 серпня 2011 року, Сполученим Штатам загрожує дефолт за державними облігаціями - вперше в історії. Теоретично уряд може в такій ситуації заморозити фінансування соціальних програм, щоб не припиняти процентні виплати за облігаціями, проте в будь-якому випадку це не може тривати довго. У даний час кожен долар державних витрат на 40% фінансується з позикових коштів.

З 1993 року конгрес США у 16 випадках задовольняв запити Мінфіну на підвищення планки держборгу, ні разу не відмовивши уряду. Однак тепер Республіканська партія, яка контролює палату представників, наполягає на значних поступках з боку адміністрації Барака Обами в питанні скорочення держвидатків. Демократи і республіканці в конгресі продовжують вести переговори з питання підвищення ліміту держборгу і одночасного скорочення федеральних витрат. Між тим державний борг США наближається до позначки у 100% річного ВВП.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...