Топ Новини

Moody's обвалило кредитні рейтинги Іспанії та Кіпру

14 червня 2012 в 06:34
Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг Кіпру на два щаблі - до «Ba3" з "Ba1". У той же час агентство знизило рейтинг Іспанії на три щаблі - з "A3" до "Baa3".
img_606X341_spain-banks-downgrade-moodys-180512.jpg
euronews.com

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило кредитні рейтинги Іспанії та Кіпру. Інформація про це міститься у відповідних доповідях агентства.

Довгостроковий кредитний рейтинг Іспанії було знижено на 3 щаблі з A3 до Ваа3, короткостроковий рейтинг знижено з Prime-2 до Prime-3. Разом з тим, новий рейтинг був відразу поміщений в лист на перегляд з можливим пониженням. Подальші дії щодо зниження можуть бути прийняті протягом трьох найближчих місяців.

На думку експертів агентства, зниження рейтингу сформовано на основі трьох ключових факторів. По-перше, намір залучити з коштів Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) або Європейського стабілізаційного механізму (ESM) 100 млрд євро для рекапіталізації національних банків в умовах кризи спровокує різке збільшення і без того значного зовнішнього боргу країни. По-друге, іспанський уряд обмежений у маневрі на фінансовому ринку. Доказом цього є необхідність залучення іноземної допомоги національним банкам, оскільки вони є основними покупцями державних облігацій, тобто в наявності залежність держави від банківської системи. По-третє, викликає серйозні побоювання можливість різкої зупинки іспанської економіки через тривалу фінансову кризу і відсутність в уряду резервних коштів для її підтримки.

- Іспанія прийме гроші Єврогрупи на порятунок банків

Окрім того, Moody's знизило довгостроковий рейтинг іспанського фонду Fondo de Reestructuracion Ordenada Bancaria, облігації якого мають гарантію від уряду країни, з А3 до Ваа3, короткостроковий знижений з Prime-2 до Prime-3. Як і суверенний рейтинг, рейтинг фонду швидше за все буде переглянутий у бік пониження у найближчі три місяці.

Подальші рейтингові зміни щодо Іспанії можуть бути здійснені після оголошення результатів перевірки іноземних аудиторів, які зараз працюють з фінансовими установами країни.

Довгостроковий кредитний рейтинг Кіпру було знижено на 2 щаблі з Ва1 до Ва3. Разом з тим, новий рейтинг відразу поміщений в лист на перегляд з можливим пониженням. Подальші дії щодо зниження можуть бути прийняті протягом трьох найближчих місяців.

Рейтинг Ва3 у градації Moody's є спекулятивним і відображає істотний кредитний ризик.

Основним приводом для зниження рейтингу республіки стало посилення ризику виходу Греції з єврозони. У разі реалізації зазначеного сценарію уряду Кіпру доведеться надавати значну фінансову допомогу національним банкам. Зниження відразу на два щаблі проведено через те, що фінансова система Кіпру вже відчуває сильний негативний вплив, який стане ще дужчим при вимушеному переведенні конвертації розрахунків з Грецією у драхми і подальшому списанні заборгованості сусідньої республіки. Обсяг ризиків кіпрських банків щодо грецьких інвестицій дорівнює 23 млрд євро.

У Moody's підкреслили, що їхні розрахунки показують, що для рекапіталізації банківської системи Кіпру потрібна сума перевищує 10% національного ВВП. Зокрема, до 30 червня країні потрібно знайти 1,8 млрд євро, тобто приблизно 10% ВВП, на рекапіталізацію другого за величиною банку країни Cyprus Popular Bank, після того як кредитна організація зазнала втрат у розмірі близько 2 млрд євро при реструктуризації грецької суверенної заборгованості.

 - Депутати запропонували закрити кіпрський офшор на законодавчому рівні

Нагадаємо, на минулих вихідних Іспанія визнала, що країні може знадобитися фінансова допомога на тлі проблем у банківському секторі. 9 червня ц.р. за підсумками засідання міністри країн єврозони вирішили, що для стабілізації банківського сектору країни може бути виділено до 100 млрд євро. Іспанія стане четвертою країною, яка отримає допомогу від країн єврозони. Раніше нею вже скористалися Греція, Ірландія і Португалія.

Відзначимо також, що, за неофіційною інформацією, Кіпрська Республіка, яка відчуває гостру нестачу фінансових коштів для порятунку банківського сектору, у даний час схиляється до того, щоб звернутися по допомогу до окремих країн, таких як Китай чи Росія, аніж до загальноєвропейського антикризового механізму. Зокрема, 13 червня стало відомо про те, що уряд Кіпру має намір звернутися до РФ за кредитом у розмірі 5 млрд євро.

Читайте також:

МВФ не планує надавати фінансову допомогу Іспанії, заявила Лагард


Найбільше підтримують збереження єдиної європейської валюти в Греції


Грецьким банкам таємно виділили 100 млрд євро допомоги

Глава МВФ Лагард пообіцяла знайти вихід з кризи

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...