Топ Новини

Молдова планує знизити залежність від «Газпрому» вже до кінця року

24 березня 2012 в 14:59
Уже до кінця 2012 року Молдова підключиться до європейської газової системи, що дозволить зруйнувати монополію «Газпрому» в постачаннях газу в республіку.
filat.jpg
kp.md

Молдова диверсифікує джерела закупівлі природного газу, щоб не залежати повністю тільки від єдиного його нинішнього постачальника - ВАТ «Газпром». Як повідомили в молдавському уряді, про це заявив прем'єр-міністр країни Влад Філат у ході засідання урядової комісії з оздоровлення ситуації в енергетичному комплексі.

Прем'єр Молдови доручив відповідальним особам, що працюють над будівництвом магістрального газопроводу Унгени - Ясси, який забезпечить взаємопідключення національних газотранспортних систем Молдови та Румунії, дотримуватися визначених раніше термінів реалізації даного проекту.

Філат підкреслив, що Молдова повинна реалізувати проект до кінця 2012 року, щоб підключитися до європейської газової системи і отримати в майбутньому доступ до альтернативних поставок «блакитного палива» в рамках проектів Nabucco і AGRI (Azerbaijan-Georgia-Romania Interconnector) для зміцнення своєї енергетичної безпеки .

Нагадаємо, 3 березня 2012 року в ході минулого в Яссах (Румунія) першого спільного засідання урядів Молдови та Румунії сторони домовилися до кінця 2012 року завершити будівництво магістрального газопроводу Унгени-Ясси. Вартість його будівництва оцінюється приблизно в 19 млн євро. Планується, що газопровід буде побудований за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках програми прикордонного співробітництва Молдавії і Румунії.

Раніше повідомлялося, що Україна домовилася з Молдовою про реалізацію спільних проектів у сфері енергетики для зниження залежності від поставок російського природного газу.

Читайте також:

Україна і Молдова домовилися про спільну відмову від російського газу

Молдова вже хоче купувати газ з ще не побудованого Україною LNG-терміналу

Прем'єр Молдови просить європейську перспективу для своєї країни і для України

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...