Міжнародні експерти прогнозують 9 грн за долар до грудня

22 жовтня 2012 в 11:12
Все більше економістів упевнені, що Україні не вдасться уникнути девальвації гривні на 10% відразу після виборів. Проте вже у 2013 році гривня може ослабнути до 11 грн/дол.
valuta_dollar_DSC6456_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україна, швидше за все, допустить девальвацію на 10% до 9 грн за долар до кінця року, щоб відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, заявив головний економіст HSBC по Росії, Україні і Казахстану Олександр Морозов, передає Bloomberg.

«Що раніше відбудеться девальвація гривні, то краще для зовнішнього балансу, економіки та ринків», - упевнений аналітик.

Гривня буде залишатися під тиском, оскільки зовнішній попит на сталь (основна стаття експорту країни) навряд чи відновиться найближчим часом. Обмінний курс необхідно послабити до 11 грн за долар до кінця 2013 року, щоб знизити дефіцит поточного рахунку до 5% від ВВП з 10% в даний час, вважає економіст.

У HSBC також відзначають, що в даний час економіка України знаходиться в стані «застою або м'якої рецесії», і банк має намір знизити прогноз щодо зростання ВВП за рік до 1,1%.

У понеділок, 22 жовтня, долар торгується на міжбанку близько 8,17 грн/дол.

Читайте також:

В агентстві Fitch припускають падіння гривні на 10% до кінця року

У день виборів в Україні перебуватиме місія МВФ

Експерти прогнозують падіння ВВП України в 2012 році

Падіння ВВП України призвело до рекордного зниження індексу довіри інвесторів

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...