Міжнародні експерти оцінили запаси нетрадиційного газу в Україні - до 5 трлн кубометрів

14 листопада 2012 в 11:35
Основну частину нетрадиційного газу в Україні становить шахтний метан, запаси сланцевого газу оцінюються в удвічі меншому обсязі. Якщо Україна покращить енергоефективність то "хтозна, вона навіть зможе перетворитися на експортера газу".
slanec_slanci_slanceviy_gaz_shale-gas.jpg
arnoharris.typepad.com

В Україні запаси нетрадиційного газу можуть скласти до 5 трлн куб. м.

Таку оцінку висловив заступник виконавчого директора Міжнародного енергетичного агентства Річард Джонс, виступаючи на міжнародному симпозіумі "Нетрадиційний природний газ: стратегії енергетичної безпеки України".

Він уточнив, що основну частину нетрадиційного газу в Україні становить шахтний метан - понад 3 трильйони куб. м, а запаси сланцевого газу оцінюють у 1,3 трильйона куб. м.

При цьому він підкреслив, що "сланцево-газова революція тільки починається, тому всі оцінки дуже приблизні".

"А взагалі можна сказати, що ми можемо розглядати практично збільшення вдвічі або більше ніж удвічі (оцінки - ред) запасів газу у світі в порівнянні з тим, що розвідано в плані звичайного природного газу", - зазначив Р.Джонс.

- Bloomberg: «Cланцева революція» зробить Росію аутсайдером на газовому ринку

При цьому Джонс порівняв, що нині Україна щорічно споживає близько 50 млрд. куб. м природного газу. Він також звернув увагу на ефективність використання здобутих енергоресурсів та зменшення їхніх непродуктивних втрат. При цьому Р.Джонс навів приклад найбільшого експортера нафти у світі - Саудівської Аравії, яка, за його словами, звернулася в Міжнародне економічне агентство з проханням допомогти у впровадженні в економіку своєї країни більш енергоефективних технологій.

"Якщо Україна зможе знизити своє споживання енергії, це буде означати, що той ресурс, який у неї є, буде використовуватися набагато довше, і, можливо, хтозна, вона навіть зможе перетворитися на експортера газу", - додав експерт.

Читайте також:

У Росії визнали небезпеку сланцевого газу для «Газпрому»

У Росії закінчується нафта: Путін терміново шукає нові родовища — старі виснажилися

Українська влада все ж розраховує в листопаді підписати три контракти з видобутку нетрадиційного газу

Україна стане незалежною від російського газу до 2020 року, — Мінекології

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...