Топ Новини

Митний кодекс – хороший, але допрацювати його таки не завадить, - експерти

9 липня 2012 в 08:37
Митний кодекс заслуговує позитивних оцінок, проте у ньому є ряд першочергових питань, які потребують уваги влади. Разом з тим, вносити в Митний кодекс зміни точково - недоцільно, удосконалення повинні мати комплексний характер.
Tamozhnya__05.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

При всій своїй прогресивності та відповідності кращим світовим практикам, Митний кодекс потребує удосконалення, наголошують експерти.

Таку думку вони висловили під час круглого столу «Доходи бюджету і новий Митний кодекс: основні ризики збереження стабільності», який провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Митний кодекс заслуговує позитивних оцінок – відзначив, зокрема, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць. При цьому економіст вважає, що важливими елементом реального реформування митних взаємовідносин у державі стала публікація на сайті ДМСУ «Бази даних митної вартості товарів», в якій розміщено інформацію про середньозважену митну вартість, розраховану на одиницю виміру, за групами товарів.

На думку координатора комітетів Американської торгової палати Тетяни Прокопчук, серед першочергових «навколо митних» питань, які потребують уваги влади, - реформування системи валютного контролю (зокрема, в частині прийняття законодавства щодо порядку розрахунків в іноземній валюті); удосконалення переліку документів для підтвердження заявленої митної вартості, порядку випуску товарів під гарантійні зобов’язання та підстав витребування митними органами додаткових документів для підтвердження митної вартості; більш детальне окреслення в нормативній базі практики застосування деяких митних режимів; реформування системи адмінстягнень за порушення митних правил тощо.

У свою чергу головний науковий консультант Комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Андрій Будаков зауважив, що недоцільно точково вносити зміни в Митний кодекс. На його думку, удосконалення повинні мати комплексний характер. Говорячи ж, зокрема, про перспективи введення адміністративної відповідальності юросіб за порушення митних правил, експерт зазначив, що згідно рішення Конституційного суду від 2001 року, у вітчизняному правовому полі її можуть нести лише фізичні особи.

Як зауважує директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Микола Чмерук, Мінфін сьогодні активно працює над адаптацією нормативної бази до вимог Митного кодексу (ця функція була передана міністерству від Держмитслужби). «Спільно з митним органом підготовлено біля 30 постанов, прийнято 40 наказів Міністерства фінансів, - зауважив мінфінівець. – Згідно з дорученням уряду, створена робоча група. Перше засідання відбулося у травні, наступне проведемо найближчим часом і присвятимо проблематиці митної вартості, по якій існує найбільше питань».

Читайте також:

МВФ нахвалює новий Митний кодекс

Митниця збирається перекрити велику контрабанду, контрафактне виробництво і збут такої продукції

Калетник пообіцяв вирішити проблему з попереднім декларуванням імпорту

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...