Митний союз має слабку привабливість для українського бізнесу

24 березня 2013 в 10:54

Інтерес бізнесу сильніший будь-яких штучно вигаданих у державних установах пріоритетів.

tamozhnya.jpg
Споживачі і бізнес вибирають ЄС

Зовнішня торгівля України все більше переорієнтовується зі СНД на Євросоюз та інші країни. За 18 років у зовнішньоторговельному обороті України частка країн СНД скоротилася з 56 до 36%. Разом з тим збільшилася частка ЄС та інших країн.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Інституту стратегічних оцінок при президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", академік НААН, доктор економічних наук, професор Павло Гайдуцький з посиланням на результати дослідження, проведеного інститутом.

Як зазначає автор, "це не вина України або її влади, це інтереси бізнесу, споживачів".

"Це нормальна диверсифікація зовнішньої торгівлі, що здійснюється навіть у тому ж Євросоюзі або інших торгових спілки... Цим процесам неможливо протистояти якимись санкціями або тим більше державними стимулами. Інтерес бізнесу сильніший будь-яких штучно вигаданих у державних установах пріоритетів", - підкреслив Гайдуцький.

Географічна структура високотехнологічного імпорту в Україну свідчить про те, що на Митний союз припадає тільки 24%, а основна частка (40%) - на ЄС і 36% - інші країни. Загалом частка високотехнологічного імпорту України з МС майже вдвічі нижче загальної частки імпорту. Водночас, як з ЄС і іншим країнам, навпаки, частка високотехнологічного імпорту перевищує частку загального імпорту.

"Більш того, країни МС теж не є основними споживачами українського високотехнологічного експорту, майже дві третини якого йде в інші держави, зокрема 37% - до ЄС. Отже, для українського бізнесу інтеграційна привабливість теж тяжіє не до МС, а до ЄС", - констатував директор Інституту стратегічних оцінок.

Докладніше читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Україна і Митний союз: проблеми інтеграції" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Економічні очікування країн-учасниць МС не виправдалися, а наркотрафік зріс

Україна не зможе впливати на прийняття рішень у Митному союзі, - Медведєв

Україна веде переговори про статус спостерігача в Митному союзі, - Азаров

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...