Топ Новини

Місія МВФ відмовила Україні в черговому транші кредиту

18 листопада 2016 в 15:02

Як і очікувалося, Міжнародний валютний фонд поки обмежиться виданим у вересні мільярдом доларів.

МВФ
МВФ грошей не дає і вимагає збалансованого, а не популисткого бюджету
Колаж ZN.UA
Владі України необхідно додатковий час для реалізації поточних завдань, обумовлених у програмі співробітництва з МВФ, йдеться в заяві місії МВФ за підсумками роботи в Києві 3-17 листопада.

У МВФ відзначили прогрес, досягнутий Україною у виконанні програми цільових показників фінансової стабільності, нагадавши про необхідність реалізації цих цілей у проекті держбюджету-2017. "Дискусії щодо цієї політики будуть продовжені наступному періоді", - йдеться в заяві.

У МВФ підкреслили, що економічна політика влади України повинна продовжувати фокусуватися на наступних моментах: прискорення реформи великого і неефективного сектора держпідприємств, поліпшення бізнес-середовища та боротьбі з корупцією; забезпечення балансу росту зарплат і продуктивності праці; стримана грошово-кредитна політика для зниження рівня інфляції і відновлення резервів в рамках гнучкого режиму валютного курсу; відновлення фінансової системи і пожвавлення банківського кредитування.

Читайте також: МВФ чекає судових рішень за підсумками е-декларування в Україні

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми та виділення траншів. У 2015 рік Україна отримала лише два транші – 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на 1 млрд доларів.

Місія Міжнародного валютного фонду розпочала свою роботу в Києві на початку листопада. Як повідомили DT.UA джерела, знайомі з ходом переговорів, для вирішення питання про виділення Києву чергового траншу місія МВФ наполягає на посиленні боротьби з корупцією, реалізації пенсійної реформи, а також на збалансованості проекту держбюджету-2017, підвищення платіжної дисципліни учасників енергоринку та продовження реформи податкової служби.

Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного "Київ і МВФ: місія (не)умовлена?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Теги МВФ долар
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...