Топ Новини

МінЖКГ обіцяє, що з липня облгази і водоканали не зможуть «надувати» тарифи

8 липня 2011 в 14:46
Низка законодавчих і нормативних актів, які ініціювало МінжКГ, не дадуть змоги комунальним підприємствам закладати в тариф свою безгосподарність.
kievenergo1.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства – керівник апарату Григорій Семчук.

Зокрема, за його словами, зараз у секретаріату Кабінету міністрів допрацьовуються порядки до постанови Кабміну «Щодо єдиного підходу до тарифоутворення у сфері ЖКГ».

«Саме в цих порядках чітко написано, що підприємство ЖКГ має право включати в собівартість, тобто в тариф, а що – ні. Тобто вся його безгосподарність тут уже не пройде»,- сказав Г.Семчук.

Заступник міністра повідомив також, що на одному із останніх засідань Кабінету міністрів було схвалено  методику щодо втрат і витрат на комунальних підприємствах. Документ буде протягом найближчих днів впроваджено спільним наказом міністерства і НКРЕ.

«Раніше втрати води закладались  підприємствами на підставі їхніх розрахунків. І 50 % включали, і – 60. Зараз ми сказали: «Ні, хлопці! 30 % - і не більше». Більше того, раніше розраховувалися втрати і витрати однією методикою. Зараз ми розділили: на технологічні потреби, на мережах,  внутрішньобудинкові і т.д. Таких методик  прийнято шість», - пояснив логіку наказу заступник міністра.

Окрім того, міністерство вважає, що потрібно закріпити нову нормативну норму на рівні закону.

«Зараз уже підготовлений  законопроект «Про комерційний облік у ЖКГ». Ми підготували його разом з НКРЄ, закріпимо ці питання  на базі закону», - сказав Г.Семчук.

На думку заступника міністра, такі зміни приведуть до зменшення зловживань у сфері тарифоутворення в ЖКГ.

«Це дасть можливість оптимізувати собівартість послуг. Головна мета – щоб люди не платили за чужу безгосподарність», - сказав Г.Семчук.

Детальніше інтерв’ю з Григорієм Семчуком читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...