Топ Новини

Мінтранс має намір на 16% підвищити тарифи на вантажні залізничні перевезення

14 січня 2011 в 12:24
Міністерство транспорту та зв'язку України пропонує з 2011 року на 16% підвищити тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України.

Міністерство транспорту та зв'язку України пропонує з 2011 року на 16% підвищити тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України.

Відповідний проект наказу про зміну коефіцієнтів, які застосовуються до Збірника тарифів на перевезення залізничним транспортом (прийнятий ще навесні 2009 року), розміщений на офіційному сайті міністерства.

Зокрема, наказ передбачає проведення у 2011 році щорічної індексації тарифів.

У Мінтрансзв'язку підкреслюють, що остання індексація тарифів на перевезення вантажів у межах України здійснювалася ще у жовтні 2008 року. При цьому, після набуття чинності Тарифної збірки з 1 травня 2009 року, фактичного збільшення тарифів так і не відбулося.

Більше того, Мінтрансзв'язку відзначає, що з часу останнього підвищення тарифів фактичний індекс промислових цін склав 25,6%, інфляція також зросла на 25,5%.

У відомстві підкреслюють, що несвоєчасність перегляду тарифів та індексація їх за залишковим принципом, низький рівень рентабельності не забезпечують повною мірою самоокупність.

Тому проведення індексації вантажних залізничних тарифів із 1 січня 2011 року на 16% лише частково забезпечить принцип самоокупності залізниць, зазначають у міністерстві.

Переіндексування також буде сприяти покращенню фінансово-економічного стану галузі, виконанню інвестиційних програм, збільшенню платежів до бюджетів всіх рівнів та збереженню податкових надходжень на рівні не менше, ніж цього року.

«Підтримка у робочому стані зношеного рухомого складу вимагає значних фінансових витрат. Так, у 2011 році витрати на ремонт і модернізацію основних засобів прогнозуються в сумі понад 12 млрд грн, що на 40% більше ніж минулого року. Проте фінансовий стан галузі діючого рівня тарифів та існуючих джерел капітальних інвестицій, з урахуванням залучених коштів, дозволить у 2011 році задовольнити потребу залізних доріг тільки на 54%. Дефіцит фінансових коштів складе більше 11 млрд грн», - йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з прогнозами Мінтрансу, після введення нових коефіцієнтів, доходи від вантажних перевезень повинні збільшитися на 4,033 млрд грн, надходження до державного бюджету складуть 2,143 млрд грн, з них податок на прибуток - 756,2 млн грн, податок на додану вартість - 806,7 млн грн.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...