Топ Новини

Міноборони має намір профінансувати паради до Дня Незалежності за рахунок армії

8 червня 2011 в 05:48
У міністерстві оборони заявили про нестачу коштів на проведення військових парадів з нагоди 20-ї річниці незалежності. Для підготовки відомство змушене буде залучити кошти, призначені на фінансування армії у III-IV кварталах 2011 року. У відомстві не виключають, що це може призвести до падіння боєздатності армії.
parad.jpg
armor.kiev.ua

На початку червня перший заступник міністра оборони Володимир Можаровський повідомив, що паради мають пройти у Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, Львові та Вінниці. До участі у них залучать близько 10 тисяч військовослужбовців, більше 500 одиниць озброєння і техніки, зокрема, 34 літаки, 12 вертольотів, 14 кораблів і катерів. За словами В.Можаровського, на фінансування парадів бюджетом передбачено 56 мільйони гривень.

Згідно з кошторисом, реальна вартість параду із залученням заявленої кількості військовослужбовців і техніки становить 212,7 мільйона гривень. Найбільш витратною частиною є підготовка озброєння і техніки (122 мільйона гривень), придбання пально-мастильних матеріалів (72,6 мільйона гривень), а також пошиття мундирів і придбання речового майна (10,7 мільйона гривень). Окрім цього, до кошторису включено витрати на перевезення особового складу і техніки, харчування військовослужбовців, оплату відряджень, забезпечення зв'язком, культурно-виховну роботу і оренду місць для тренувань, пише «Коммерсант-Украина».

Як повідомило джерело у Генеральному штабі, в умовах нестачі коштів на підготовку до парадів військове відомство змушене залучати кошти, призначені для фінансування збройних сил у III-IV кварталах поточного року за програмами відновлення боєздатності, утримання, експлуатації і ремонту військової техніки, а також підготовки військ. Не виключено, що організація параду за рахунок інших статей військового бюджету може призвести до падіння боєздатності армії восени та взимку цього року.

Дефіцит коштів у Міноборони планують ліквідувати декількома способами. Передбачається звернутися до Міністерства фінансів з проханням збільшити бюджет військового відомства на 151,3 мільйона гривень шляхом внесення змін до закону про держбюджет на 2011 рік.

Окрім цього, представники Міноборони направили президенту Віктору Януковичу пропозиції щодо зменшення витрат на проведення парадів. Зокрема, пропонується відмовитися від проїзду механізованих колон (це дасть економію майже 100 мільйонів гривень), наполовину зменшити авіаційну складову параду або обмежитися проходженням піших колон у всіх 6 містах. Останнє дозволить вкластися в суму, передбачену держбюджетом. Однак голова держави поки не ухвалив ніякого рішення.

Нагадаємо, що Міністерство оборони хотіло витратити на парад у День незалежності 320 млн грн, однак поки цієї суми не отримало.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...