Міністр фінансів Німеччини: Греції загрожує неконтрольований дефолт

8 червня 2011 в 14:36
Міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле (Wolfgang Schäuble) вперше з усією ясністю висловився за реструктуризацію боргів Греції та за виділення другого пакету фінансової допомоги цій країні, що знаходиться на межі банкрутства.

У листі, що адресований голові Європейського центробанку (ЄЦБ) Жану-Клоду Тріше, виконуючому обов'язки голови МВФ Джону Ліпскі, комісару ЄС з валютних питань Оллі Рену і колегам з країн зони євро, В. Шойбле попередив, що якщо Греції не буде надано новий пакет фінансової допомоги, то «в єврозоні може відбутися перший неконтрольований дефолт».

У листі, витяги з якого в середу, 8 червня, цитує агентство DAPD, Вольфганг Шойбле висловлюється за залучення приватних кредиторів до реструктуризації грецької заборгованості. Він констатує, що нинішня концепція Євросоюзу, ЄЦБ і МВФ щодо стабілізації Греції виявилася невдалою, надії на те, що ця країна, завдяки зовнішній допомозі та жорсткій програмі економії, з 2012 року зможе знову брати кредити на ринках капіталу, виділеної вже допомоги в обсязі 110 млрд євро явно недостатньо.

На даний час в ЄС, МВФ і ЄЦБ обговорюється питання про виділення Греції ще від 60 до більше 100 млрд євро. На думку В. Шойбле, найбільш розумним кроком став би обмін грецьких облігацій з метою продовження термінів їх погашення на 7 років.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...