Міністр економіки Латвії припускає, що латвійську «вишку Бойка» зберуть не у Латвії

7 грудня 2011 в 11:28
«Ризька корабельня» не має можливості будувати морські бурові установки на своїх стапелях, але замовлення українського «Чорноморнафтогазу» буде виконано. Про це на зустрічі з українськими журналістами повідомив міністр економіки Даніелс Павлютс, відповідаючи на запитання телеканалу ТВі.
pavluts.jpg
Leta

Зокрема він відповів негативно на питання про те, чи може «Ризька корабельня» повністю побудувати бурову установку.

«Складові частини, елементи і різні речі - так. Але так щоб повну бурову платформу - ні. Ну, її тут і дівати нікуди, якщо зовсім чесно. Тут найближче місце, де бурову платформу поставити, якщо я не помиляюся, це ймовірно десь в районі Норвегії, а вони там самі можуть впоратися», - сказав міністр.

Разом з тим він вважає, що перемога на українському тендері - великий успіх латвійського підприємства, оскільки він розкриває перед ним можливості в тому виді бізнесу, яким воно ще не займалося.

«Це величезний крок вперед для «Ризької корабельні», це крок у нову індустрію умовно. Це, звичайно, суднобудування і машинобудування в будь-якому випадку, але все-таки бурових платформ у Латвії ще наші компанії не робили. А це вузький світовий ринок, куди пробитися дуже важко. Я дуже радий, що така можливість у нас була ... Наскільки я розумію, і мене запевняють, що тут процес закупівлі пройшов відповідно до українських законів. Я не маю жодної інформації, що це не відповідає істині. Корабельня - це солідна компанія з великим досвідом. Я тішуся, що наша індустріальна компанія... має таку можливість вийти на новий рівень за допомогою цього контракту», - упевнений міністр.

Нагадаємо, що міністр висловив також жаль у зв'язку з участю латвійських громадян в офшорних операціях з продажу Україні першої бурової установки.

Раніше ZN.UA повідомляло, що в цьому році «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною 0 млн кожна.

При купівлі першої бурильної установки в тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми. Ціна установки (0 млн) виявилася на 0 млн вищою, ніж у виробника.

При купівлі другої бурової установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила 0 млн.

Після проведення першого тендера латвійські журналісти довели, що власник постачальника першої бурової установки, рижанин Ерік Ванагельс, є підставною особою, оскільки веде життя бомжа.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...