Топ Новини

Мінфіну вдалося залучити у бюджет 2,5 млрд грн від розміщення ОВДП

7 березня 2012 в 08:24
Міністерство фінансів після тривалої перерви змогло продати банкам гривневі і валютні ОВДП і збільшити держборг на 2,5 млрд грн.
tablichka_minfin.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За результатами аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), проведених 6 березня, Міністерству фінансів України вдалося залучити до державного бюджету близько 2,5 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

Згідно з інформацією, Мінфін розмістив короткострокові та довгострокові ОВДП як у гривні, так і в іноземній валюті.

Зокрема, за валютними облігаціями терміном обігу на 1,5 року вдалося залучити 4,348 млн, а також від ОВДП у гривні: терміном на 3 міс. - 729,318 млн грн, на 12 міс. - 43,684 млн грн і терміном на 2 роки - 808,952 млн грн.

Зазначимо, що до цього довгий час банки не так охоче купували урядові облігації.

Нагадаємо, ще міністр фінансів Федір Ярошенко говорив, що Мінфін планує у 2012 році віддавати перевагу внутрішнім запозиченням над зовнішніми.

Як повідомляло раніше ZN.UA, зараз держава саме шукає можливість залучити вільну валюту для фінансування дефіциту бюджету і повернення зовнішніх боргів, тому випуск зокрема валютних ОВДП дозволить уряду це зробити. У свою чергу банки заявляли, що готові позичати державі валюту.

Екс-міністр фінансів Валерій Хорошковський заявляв, що Міністерство фінансів України змушене йти на перекредитування, щоб отримати кошти для погашення існуючого боргу.

Як відомо, що згідно з держбюджетом-2012, обсяг державних запозичень прогнозується на суму 98,5 млрд грн, у тому числі зовнішніх - 37,5 млрд грн (у тому числі випуск ОВДП на 12 млрд грн для поповнення статутного капіталу "Нафтогазу України") .

Читайте також:

Топ-12 ризиків для економіки України у 2012 році

Експерти: Тиск на курс гривні може посилитися в 2012 році

Україні доведеться знову позичати, щоб повернути старі борги. Але дефолту не буде

Янукович дозволив Азарову позичати у валюті

Ярошенко загітував банкірів позичати більше грошей уряду

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...