Топ Новини

Мінфін запевняє, що бюджет наповнюється без «друкарського» верстату НБУ

13 квітня 2012 в 14:42
Нацбанк не брав участі в купівлі облігацій держпозики, всі гроші надавали комерційні банки, зазначають у Мінфіні.
dengi_grivni_nbu_OD306012.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За словами директора департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галини Пахачук, Національний банк України (НБУ) не скуповує активно валютні облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).

Про це вона розповіла під час круглого столу «Інвестиційний клімат у фінансовому секторі: що перешкоджає притоку капіталу?», який 12 квітня організувала ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».

«Нацбанк не брав участі в купівлі облігацій держпозики (з початку року на первинних аукціонах). В основному це робили учасники ринку, банки і юридичні особи», - наголосила представник Мінфіну.

За даними Пахачук, з початку року уряд залучив на внутрішньому ринку 25 млрд грн. (з них 23 млрд грн – за перші три місяці). «25 млрд - це дійсно дуже хороший показник з точки зору об’ємів запозичень на внутрішньому ринку. Адже, як кажуть: Мінфін, залучаючи ресурси на внутрішньому ринку, «відбирає» їх з економіки, відповідно, на кредитування банки направляють менше коштів. Проте, через запозичення уряду також відбувається перенаправлення фінансових ресурсів в економіку. І тут ми отримуємо хороші результати та орієнтуємо учасників ринку» - зауважила вона.

У свою чергу заступник голови правління Національного банку Віра Ричаківська констатувала, що для банківської системи нині значущим викликом є нестача якісних позичальників. «Питання зараз не стільки в нестачі ресурсів, скільки в тому, кого кредитувати і на яких умовах. Сьогодні це питання дуже злободенне», - підкреслила представник НБУ.

Зазначимо, що з початку року портфель ОВДП, який знаходиться в НБУ, збільшився на 2 млрд грн. у банків – на 8,3 млрд грн.; у нерезидентів же скоротився на 170 млн грн.

Читайте также:

Банки-2012: «борітеся — поборете»?

Банкир: Чиновники сами провоцируют нестабильность на финансовом рынке

Правительство должно оптимизировать долговую политику, - эксперты

Наиболее реальными кредиторами для Украины в 2012 году будут российские банки

В Минфине радуются, что их валютные ОВГЗ уже пользуются спросом у населения

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...