Топ Новини

Мінфін та Нацбанк розвиватимуть вторинний ринок держоблігацій

15 липня 2012 в 07:29
Перший випуск валютних казначейських зобов’язань може відбутися восени, його ймовірний обсяг – $200-300 млн. Номінал цінних паперів становитиме $500.
dengi_konvert_grivni_dollari_investicii.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство фінансів та Національний банк України (НБУ) спільно сприятимуть розвитку вторинного ринку казначейських зобов’язань, які продаватимуться населенню. Зокрема планується, що НБУ може встановити котирування, які будуть ціновим орієнтиром для банків та фізосіб.

Про це розповіли директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галина Пахачук та директор департаменту з управління валютним резервом і здійсненням операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст під час Фінансового прес-клубу, організованого 12 липня Лігою фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Як зауважив Дубихвіст, населення й банки зможуть звертатися за потреби до Національного банку, щоб продати казначейські зобов’язання за встановленим котируванням.

Активна участь НБУ та Мінфіну в розвитку вторинного ринку казначейських зобов’язань, з одного боку, має зменшити ймовірні втрати інвесторів при їх достроковому (до моменту погашення) продажу (уникнення по факту цінових зловживань з боку банків, яким фізособи зможуть продавати цінні папери). З іншого, підвищити конкурентоздатність зазначених цінних паперів до рівня банківських депозитів (йдеться, власне, про право на дострокове зняття коштів з них).

Фінансовий інтерес банків від участі в таких операціях полягатиме в тому, що вони зможуть заробляти на різниці між ціною купівлі-продажу казначейських зобов’язань на вторинному ринку (це не враховуючи комісій при первинному розміщенні ЦП серед населення).

За словами Пахачук, планується також, що Мінфін оголошуватиме відкриті аукціони дострокового погашення казначейських зобов’язань, наприклад, через 2-3 шестимісячні купонні періоди.

«Можна буде напряму емітенту запропонувати достроково погасити цінні папери. Тим самим ми будемо управляти позиціями боргу і спільно з банками підтримувати ліквідність такого інструменту. Зараз цей регламент – в процесі підготовки», - зазначила представник Мінфіну.

Як розповіла Пахачук, перший випуск валютних казначейських зобов’язань може відбутися восени, його ймовірний обсяг – 0-300 млн. Номінал цінних паперів становитиме 0. Вони випускатимуться в документарній формі на пред’явника (тобто не будуть іменними).  Ставки будуть знаходитися в діапазоні між середньою дохідністю валютних депозитів (наразі – 7,6%) та дохідністю по валютним ОВДП (біля 9%), покупцями яких виступають здебільшого юрособи. Погашення цінних паперів відбуватиметься у тій валюті, в якій обере інвестор.

«Будемо думати, щоб були стимули обирати погашення в гривні», - зазначила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну. Також вона уточнила, що операції будуть проходити без фінансового моніторингу (використовується державою для боротьби з відмиванням нелегально отриманих коштів) при обсягу операцій до 150 тисяч грн в еквіваленті.

Читайте також

НБУ думає, як змусити гроші "внутрішнього інвестора" працювати на економіку

НБУ каже, що інвестори стали більше довіряти валютним облігаціям уряду

Український Мінфін пророкує, що наступний рік буде складним для всього світу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...