Топ Новини

Мінфін обіцяє, що боротьба з проблемними позичальниками триватиме

14 жовтня 2012 в 10:52
Ми всі здобули гіркий досвід у період з кінця 2008 року. На жаль, наша правова система, оскільки це дозволяли пробіли в законодавстві, фактично позбавила банки застав. Те, що раніше було «золотою» заставою — нерухомість, перестало бути гарантією повернення кредитів. Як може розвиватися будівництво в такій ситуації?
dengi_grivni_prishepka_123.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Уряд має намір продовжити вносити зміни в законодавство з метою боротьби з проблемними позичальниками і захисту прав кредиторів, заявив в інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів Юрій Колобов.

"
Ми всі здобули гіркий досвід у період з кінця 2008 року. На жаль, наша правова система, оскільки це дозволяли пробіли в законодавстві, фактично позбавила банки застав. Те, що раніше було «золотою» заставою — нерухомість, перестало бути гарантією повернення кредитів. Як може розвиватися будівництво в такій ситуації?", - говорить він.

"
Мені відомо, що позиція президента в цьому питанні дуже жорстка: кредит має повертатися. Так, можуть виникати питання по пені, штрафах тощо, бо й банки в цих питаннях теж можуть зловживати. Але якщо факт видачі кредиту підтверджено, то жодних питань про визнання договору недійсним бути не може. Про оскарження банківського права на заставу, якщо кредит не обслуговується, не може бути й мови", -. заявив Колобов.

НБУ допоможе банкам боротися з неплатниками

Глава Мінфіну нагадав, що минулого тижня були прийняті важливі доповнення до закону про захист прав кредиторів, що серйозно поліпшили ситуацію в цій сфері і додав банкір оптимізму.

При цьому міністр висловив сподівання, що це питання "зуміємо довести до логічного завершення" ще в цьому році, що допоможе банкам вже в наступному році набагато активніше кредитувати тих же аграріїв або будівельників для розвитку цих галузей.

Повний текст інтерв'ю з міністром фінансів Юрієм Колобовим читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

Самі злісні банківські боржники сидять у Верховній Раді

Позичальникам стане невигідно вимагати недійсність кредитного договору

Колектори хочуть легалізувати свій бізнес і навіть готові обмежити свої можливості


Арбузов: За неправосудні рішення суддів треба притягати до відповідальності

Іноземних інвесторів відлякує від України безкарність недобросовісних позичальників

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...