Топ Новини

Мінфін хоче перейти на надання держінвестицій через компенсацію відсоткової ставки, а не безпосередньо

13 жовтня 2012 в 12:26
Мінфін і Нацбанк розробляють механізм надання державних інвестицій з бюджету через механізм компенсації відсоткової ставки за кредитом, а не виділення коштів безпосередньо.
kolobov.jpg
svit24.net

Державні інвестиції будуть надаватися через компенсацію відсоткової ставки, а не напряму, що дозволить забезпечити їх більш ефективне використання і збереження. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава Мінфіну Юрій Колобов.

"Взагалі я противник прямих державних дотацій якого напрямку. І вважаю, що найкращий контролер грошових потоків - це банківська система", - сказав Колобов.

За його словами, при такому механізмі скрупульозно розглядається ТЕО, проходить узгодження в багатьох департаментах, ретельно перевіряється рентабельність кожного проекту і повернення кредиту, оскільки нормальний комерційний банк не зацікавлений видавати кредити, що не повертаються.

"Тому ми зараз працюємо дуже тісно спільно з Нацбанком над того, щоб після визначення пріоритетних галузей економіки для стимулювання - будь то будівництво, сільське господарство або що-небудь інше, йти по шляху компенсації через процентну ставку.

Він також підтвердив плани створити Банк розвитку: "Але головне - зробити цей банк ефективним інструментом державної інвестиційної політики".

До того ж, додає Колобов, такий механізм забезпечить подвійний контроль: проекти проходять через сито в банку і фахівців у міністерстві, тому збереження і зворотність бюджетних коштів буде більш гарантована, ніж за нинішньої ситуації.

"Тоді, при поєднанні всіх перерахованих вище складових, і стане можливим забезпечити стабільне зростання економіки і добробуту наших громадян", - підсумував міністр фінансів.

Повний текст інтерв'ю з міністром фінансів Юрієм Колобовим читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Приріст прямих іноземних інвестицій в Україну за півріччя скоротився на 3%


Бізнес отримає преференції при розвитку пріоритетних галузей економіки

Рада затвердила пріоритети інноваційної діяльності на найближчі 10 років

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...