Топ Новини

Мінфін буде позичати долари в населення під менші відсотки

16 листопада 2012 в 15:39
Давати державі в борг буде вже не так прибутково. За великого попиту Мінфін може дозволити собі залучати сотні мільйонів доларів, навіть знизивши процентний дохід по казначейських облігаціях наступній серії.
dollar_1_DSC0061_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Через підвищений попит на державні цінні папери з боку громадян Мінфін планує випустити казначейські зобов'язання наступної серії "Б" вже 30 листопада. Правила їх продажу ідентичні нинішнім, але процентна ставка буде нижчою - 8% замість 9,2%.

Про це повідомила директор департаменту Міністерства фінансів України Галина Пахачук на телеканалі Tonis.

«Серія Б буде випущена з прибутковістю 8%. Тобто кожні півроку складати не 23, а 20 доларів США», - сказала представник Мінфіну.

Як пояснив раніше в інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів Юрій Колобов, рішення про прибутковості казначейських облігацій (9,2% річних) приймалося, коли ставки на ринку були значно вищими, тому вони виявилися дуже вигідним об'єктом для заощаджень: «І як ми бачимо по заявкам, практично відразу після випуску ці папери розійдуться», - заявив тоді він.

Зокрема, за словами Пахачук, за місяць з початку продажу цінних паперів першого випуску (серії А, початок - 10 жовтня) на сьогоднішній день вже розкуплено паперів на млн (всього - 0 млн).

Уряд збирається в наступному році позичити в населення млрд

В інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів Юрій Колобов також пообіцяв, що Мінфін у майбутньому має намір знизити вартість внутрішніх запозичень і позичати більш дешеві ресурси на внутрішньому ринку

Нагадаємо, раніше ZN.UA повідомляло з посиланням на обізнане джерело в Мінфіні, що в 2013 році Кабмін планує випустити казначейські зобов'язання для населення на суму, не менш ніж млрд.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів 10 жовтня повідомило про початок розміщення спеціальних цінних паперів, призначених для населення - казначейських зобов'язань - обсягом 0 млн. Термін їх обігу - 24 місяці, номінальна вартість - 0, процентна ставка - 9,2% річних, виплата доходів за купонами - кожні шість місяців. Розмір доходу по кожному купону фіксований - . Продаж казначейських зобов'язань фізособам здійснюється через близько 500 відділень «Ощадбанку» по всій території України.

Крім того, за допомогою валютних ОВДП, які уряд продає банкам, з початку року вже було залучено принаймні млрд.

Читайте також:

НБУ хоче, щоб валюта українців працювала на економіку

Уряд позичить у населення 0 млн під 9,23% річних

Мінфін України в 2013 році має намір позичити близько
116,6 млрд грн

Мінфін має намір знизити вартість внутрішніх запозичень

 

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...