Топ Новини

Мінфін запропонував стягувати податок з власників дорогих автомобілів

21 січня 2013 в 17:01

Мова йде, зокрема, про стягнення податку в розмірі 2% від вартості транспортного засобу не старше 5 років.

avto_credit_DSC9637_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство фінансів України пропонує зобов'язати фізичних осіб платити щорічний податок на дорогі легкові автомобілі і мотоцикли, а також яхти і літаки.

Відповідна ініціатива міститься в проекті закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші", розробленому Мінфіном і оприлюдненому на його сайті.

Мова йде, зокрема, про стягнення податку в розмірі 2% від вартості транспортного засобу не старше 5 років з власників легкових автомобілів з двигуном об'ємом більше 3,99 л і вартістю понад 450 розмірів мінімальних заробітних плат (МЗП, 1,147 тис. грн) і мотоциклів з об'ємом циліндра двигуна понад 995 куб. см вартістю понад 150 розмірів МЗП. При цьому для автомобілів і мотоциклів, що експлуатуються від 3 до 5 років, застосовується понижувальний коефіцієнт 0,5 (тобто сума податку зменшується вдвічі).

У документі наголошується, що сума податку, розрахованого за цією ставкою і зменшена на суму документально підтверджених витрат на оціночну діяльність, не повинна бути меншою за суму податку, розрахованого за ставкою 20% МЗП за 100 куб. см об'єму циліндрів двигуна.

Разом з тим Мінфін пропонує у 2014 році базою оподаткування автомобілів і мотоциклів не старше 5 років вважати тільки об'єм циліндра двигуна.

У той же час, відповідно до документа, із власників суден (яхт та інших плавзасобів для розваги та спорту) не старше 20 років з двигуном потужністю понад 75 кВт також пропонується стягувати податок у розмірі 2% оціночної вартості, а літаків і вертольотів, зареєстрованих у Держреєстрі цивільних повітряних суден України - 1%.

Податкові зобов'язання власники автомобілів, мотоциклів, яхт і повітряних суден будуть визначати самостійно у річній декларації про майновий стан і доходи.

Крім того, Мінфін пропонує стягувати з фізосіб одноразовий податок у розмірі 10% вартості при придбанні або ввезенні в Україну виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного, напівдорогоцінного каміння; годинників, мобільних телефонів і зброї вартістю понад 20 розмірів МЗП.

Аналогічним податком пропонується оподатковувати взуття, вироби з хутра, шкіри, килимові, швейні, текстильні і дерев'яні вироби, а також предмети мистецтва, колекціонування та антикваріату вартістю понад 30 розмірів МЗП.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...