Топ Новини

Мінфін запропонував стягувати податок на нерухомість тільки з багатих

21 січня 2013 в 15:43

Мінфін запропонував замінити податок на нерухомість податком на розкіш. Відомство пропонує перейменувати ст. 265 Податкового кодексу у "Податок на майно, відмінне від земельної ділянки" і викласти її в новій редакції.

nedviz_stroitel_dom_jkx_jkh.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який набув чинності з 1 січня 2013 року, може бути замінений на податок на багатство і предмети розкоші.

Відповідна ініціатива міститься у проекті закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші", розробленого Міністерством фінансів і оприлюдненого на його сайті.

Відомство пропонує перейменувати ст. 265 Податкового кодексу у "Податок на майно, відмінне від земельної ділянки" і викласти її у новій редакції.

Згідно з документом, Мінфін пропонує оподатковувати квартири вартістю понад 1 тис. розмірів мінімальної заробітної плати (МЗП, 1,147 тис. грн), встановленої законом на 1 січня звітного року, загальна площа яких перевищує 200 кв. м; дачні, садові будинки, котеджі, житлові будинки садибного типу вартістю понад 2,5 тис. МЗП, загальна площа яких перевищує 500 кв. м.

У разі наявності у платника податків декількох об'єктів, оподаткуванню підлягають об'єкти вартістю понад 3 тис. МЗП, загальна площа яких перевищує 600 кв. м.

Мінфін запропонував нараховувати податок на житло із загальної, а не житлової площі

Законопроект також передбачає стягнення податку і з нежитлових приміщень, зокрема, підлягають оподаткуванню приміщення, які перебувають у власності в одного платника податку, вартість яких - понад 2 тис. МЗП і загальна площа яких перевищує 500 кв. м.

При цьому відомство пропонує встановити ставку податку в розмірі 0,5% від оцінної вартості об'єкта нерухомості, при цьому вона не повинна бути меншою за суму податку, розрахованого за ставкою у розмірі 2% від МЗП (на сьогоднішній день - 22,94 грн) за 1 кв. м загальної площі об'єкту.

Надалі не будуть підлягати оподаткуванню житлові об'єкти, що знаходяться у власності держави та територіальних громад, розташовані в зонах відчуження і обов'язкового відселення, житлові об'єкти, в яких працюють дитячі будинки сімейного типу, гуртожитки, де проживають сім'ї опікунів тощо.

Як повідомлялося, в Україні з 1 січня 2013 року набула чинності ст. 265 Податкового кодексу, згідно з якою вводиться податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. При цьому розмір податку на житло визначається, виходячи з житлової площі, а не загальної.

Раніше Кабінет міністрів України на виконання доручення президента Віктора Януковича зареєстрував у парламенті законопроект, що передбачає стягнення податку на нерухомість із загальної площі квартири, а не з житлової. Проте пізніше було вирішено, що розглядати законопроект про розрахунок податку на житло на загальній площі парламенту слід у прив'язці до законопроекту про введення податку на багатство для фізичних осіб.

Після цього 15 січня Мінфін оприлюднив на сайті проект закону, який передбачає внесення змін до зазначеної статті Податкового кодексу України, згідно з якими пропонується стягувати податок на нерухомість із загальної площі квартири, а не з житлової.

Читайте також:

З нового року українці будуть платити податок на нерухомість

Податкова підрахувала, скільки українці заплатять нового податку на нерухомість

Власників нерухомості повідомлять про належну до сплати суми податку протягом II кварталу

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...