Топ Новини

Мінфін планує ввести мараторий на проведення лотерей

28 лютого 2013 в 18:50

Міністерство фінансів хоче поставити лотерейний бізнес поза законом, позбавивши скарбницю солідних надходжень.

Національні оператори лотерей можуть опинитися поза законом. Мінфін уже виніс на обговорення законопроект "Про введення мораторію на видачу ліцензій на здійснення господарської діяльності з випуску і проведення лотерей". Якщо документ буде прийнятий, видача дозвільних документів припиниться до прийняття закону про азартні ігри. Це може повністю паралізувати ринок, оскільки терміни ліцензій усіх нинішніх операторів лотерей закінчуються вже в лютому-березні.

Законопроект, підготовлений головним фінансовим відомством країни, може блокувати роботу всіх чотирьох операторів лотерейного ринку, чиї ліцензії закінчиться найближчим часом: ТОВ "М.С.Л.", підприємства "Українська Національна Лотерея", ЗАТ "Патріот" і Ощадбанку (останній, хоча і не проводить розіграшів, також має дозвіл на лотерейну діяльність, термін якої закінчується днями). За Законом "Про державні лотереї в Україні", який набрав чинності з 2013 р., Мінфін зобов'язаний провести конкурс з відбору та ліцензування нових операторів, до яких буде пред'явлено досить жорсткі вимоги. Щоб отримати доступ на ринок, лотерейники зобов'язані сформувати мінімальний статутний капітал у 120 млн грн. (така ж вимога сьогодні встановлено для банків), а також покласти на банківський рахунок суму в розмірі сформованого призового фонду за минулий рік. Претенденти на отримання ліцензії повинні мати власну мережу розповсюдження лотерей (не менше 5000 електронних терміналів) по всій території країни, а також застрахувати ризик банкрутства і неплатоспроможності на суму, рівну призового фонду за минулий рік. Мінімальний стаж, необхідний для виходу на лотерейний ринок, 10 років.

При такому рівні вимог шанси на отримання дозвільних документів будуть лише у найбільш стійких і перевірених часом компаній. Та й ті ризикують вилетіти з ринку за найменшу провину. Несплата відрахувань у бюджет, порушення ліцензійних умов, непроведення трьох і більше тиражів поспіль, несвоєчасна виплата призів, згідно із законом, будуть жорстко каратися аж до відкликання ліцензій.

"Цікаво, що на стадії прийняття закону про держлотореї Мінфін не висловлював до нього ніяких претензій. По суті, кожен з операторів, які працюють сьогодні на ринку, відповідає всім визначеним у законі жорстким критеріям. Тому формально Міністерство фінансів не зможе відмовити їм у видачі нових ліцензій. Складається враження, що це і є головна причина розробки такого радикального документа. Ситуація виглядає так, ніби мова йде не про регулювання ринку, а про банальний шантаж операторів відомством", - говорить почесний президент юридичної компанії Jurimex Данило Гетманцев.

Теги лотереї
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...