Мінфін нерівномірно звільнює бізнес у зоні АТО від оподаткування на землю і нерухомість

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мінфін нерівномірно звільнює бізнес у зоні АТО від оподаткування на землю і нерухомість Уряд ризикує остаточно зруйнувати залишки економічних зв'язків з зоною АТО © ChechotkinAnton / Depositphotos
Поверхневі та безсистемні ініціативи Мінфіну не вирішують надто багатьох проблем підприємців.

Звільнення від оподаткування нерухомого майна та земельних ділянок у зоні АТО, яке запропонував Мінфін, здійснюється нерівномірно.

Про це повідомила DT.UA координатор робочої групи з підтримки бізнесу в зоні АТО Європейської бізнес-асоціації Євгенія Лугановська.

Вона наголошує, що представники бізнесу неодноразово звертали увагу на нелогічну ситуацію, коли компанії, які припинили господарську діяльність на непідконтрольних територіях, змушені платити податки за нерухомість і землю.

Читайте також: Генпрокурор анонсував на вересень нові затримання податківців у справі Клименко


"Зокрема звільнення на нерухоме майно здійснюється з початку 2016 р., і, відповідно, всі переплати зараховуються в рахунок майбутніх платежів по сплаті податку на нерухоме майно. Але щодо земельних ділянок звільнення відбувається тільки з початку 2017 р. і до 31 грудня року, в якому закінчиться проведення АТО. Тобто потенційно, якщо в січні завершиться АТО, компанії будуть на рік звільнені від податків на нерухоме майно та земельні ділянки. Однак АТО може закінчитися й у грудні, і компанії не зможуть скористатися цією перевагою. При цьому про повернення переплат за попередні два роки, на жаль, нічого невідомо", - заявила Лугановська.

Як пише у своїй статті для DT.UA Роман Івченко, ці та інші запропоновані зміни свідчать про те, що уряд має намір узяти певну фіскальну паузу у відносинах із платниками податків з непідконтрольних територій, що може зруйнувати ті невеликі економічні зв'язки з ними, які залишилися.

"Поверхневі та безсистемні ініціативи Мінфіну не вирішують надто багатьох проблем підприємців - залишилися без відповідей питання проведення податкових перевірок, амортизації основних засобів, неможливості відновлення ними втрачених первинних документів та, як наслідок, надання їх при здійсненні перевірок, проведення такими платниками інвентаризацій, обґрунтування реальності господарських операцій тощо", - пише Івченко.

Раніше заступник міністра з окупованим територіям Георгій Тука заявив, що українська блокада окупованих територій Донбасу не тільки не допомогла Києву повернути контроль над захопленими бойовиками територіями, але і зіграла на руку російській стороні, За його словами, основну вигоду з ситуації, що склалася здобули контрабандисти і російські виробники.

Відповідаючи на питання журналіста, Тука також зазначив, що ідею відновлення економічних відносин з ОРДЛО підтримує президент Петро Порошенко.

Детальніше про пропозиції Мінфіну читайте в статті Романа Івченка "Податковий апартеїд" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі