Топ Новини

Мінфін намагається ліквідувати лотерейний ринок в Україні

17 квітня 2013 в 08:48

Уряд пропонує ввести мораторій на видачу нових ліцензій приватним операторам, які працюють на ринку лотерей.

Міністерство фінансів пропонує ліквідувати лотерейний ринок в Україні, на якому крутиться 4 млрд гривень, пише українське видання Forbes.

Як зазначає Forbes, зараз на ринку лотерей працюють три приватних оператори - "М.С.Л.", "Патріот" і УНЛ. Ліцензія є і у державного Ощадбанку, але він нею не користується.

Проблема приватників, які займаються лотереями, полягає в тому, що термін дії ліцензій у них закінчився, а Мінфін, який видає такі дозволи, продовжувати їх не збирається.

Ще в лютому уряд вніс у Верховну Раду законопроект, що передбачає введення мораторію на видачу нових ліцензій приватним операторам, які працюють на ринку лотерей. Під документом стоїть підпис міністра фінансів Юрія Колобова.

Обґрунтування: лотереї - це різновид азартних ігор, заборонених як клас влітку 2009 року. "Закон про держлотереї дає можливість приватним операторам лотерей залучати громадян до участі в азартних іграх під виглядом державних лотерей", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

У законі про бюджет на 2013 рік передбачено, що доходи від проведення лотерей в 2013 році скоротяться мінімум у 270 разів.

Згідно з законом про держлотереї, який востаннє змінювали у вересні 2012 року (тоді Рада намагалася заборонити всі лотереї, крім державних, але президент наклав на це вето), дозвіл на цей вид діяльності видається операторам, що працюють на ринку не менше 10 років, мають мережу розповсюдження у всіх регіонах країни і відповідну систему обліку. Всі нинішні оператори підходять під ці критерії.

Крім того, закон передбачає, що нинішнім власникам ліцензії повинні продовжуватися автоматично.

"Мета законопроекту Мінфіну, що передбачає мораторій на видачу ліцензій - шантаж операторів. У ньому немає ніякої логіки або сенсу", - вважає Данило Гетьманцев, керівник фірми Jurimex, яка надає юридичні послуги оператору "М.С.Л.".

Окрім законопроекту Колобова, у Раду внесено ще три документи, що пропонують "навести лад" у цьому секторі: один від Сергія Терьохіна з "Батьківщини" і два від регіоналів - Михайла Мироненка і Олега Царьова.

Читайте також:

Регіонали мають намір вже до літа знову дозволити в Україні казино

Рада знову дозволила недержавні лотереї в Україні

Дві третини українців вірять в успіх і везіння - опитування

Легалізація азартного бізнесу?

За матеріалами: forbes.ua
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...