Мінфін може зірвати терміни подання бюджетної резолюції

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мінфін може зірвати терміни подання бюджетної резолюції Показники українського бюджету складно спрогнозувати © Андрій Товстиженко, DT.UA
Крім того, малоймовірно, що поданий в документі аналіз буде достовірним.

У Міністерстві фінансів України досі не знають, які дані вказувати у проекті "Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік", який міністерство має подати до 1 червня.

Про це пише Юлія Самаєва у своїй статті, посилаючись на дані DT.UA.

Вона зазначає, що показники слабо прогнозовані.

Читайте також: Мінімальні зарплати і пенсії з 1 грудня піднімуть на 10%, а не на 6%, як планувалося

"Бюджетну резолюцію Мінфін повинен подавати до 1 червня. За даними DT.UA, у Мінфіні дотепер не знають, що в ній написати, - показники слабо прогнозовані. Те, що цей документ буде готовий вчасно, малоймовірно. Як і те, що поданий у ньому аналіз буде достовірний", - йдеться в статті.

Говорячи про програму, яку подав уряд Гройсмана, Самаєва зазначає: "Нам нарешті обіцяють, що бюджетна резолюція перестане бути відпискою, а стане керівництвом до дії. Чим, крім слів, ці обіцянки підкріплені, незрозуміло. І що завадить чиновникам, як і раніше, працювати над цим документом абияк, не ясно. Адже навіть дотримання встановлених норм бюджетного процесу не гарантує його якості. Ми пам'ятаємо, як торік бюджет подали в парламент згідно з буквою закону 1 вересня, а через годину забрали на доопрацювання, яке тривало до кінця листопада".

"Цільові показники, зазначені в програмі, стосуються тільки дефіциту бюджету: 2017 р. - 3% ВВП; 2018-й - 2,5% ВВП; 2019-й - 2,3% ВВП. План - грандіозний. Про те, чи можна його виконати, зможемо судити за підсумками нинішнього року, в якому ми щосили намагаємося утримати дефіцит у 3,6% ВВП. Поки що на зовнішніх ринках, від кон'юнктури яких залежать надходження не тільки валюти в країну, а й держбюджету, ні так ні сяк - прогнозувати щось складно, впливати неможливо взагалі.", - йдеться в статті.

Нагадаємо, Верховна Рада внесла зміни до державного бюджету на 2016 рік, збільшивши видаткову і дохідну частину 6 млрд 655 млн грн. Урядовий законопроект №4543 підтримали 248 народних депутатів.

Згідно з прийнятими змінами, з 1 грудня мінімальна зарплата складе 1 600 грн, хоча раніше підвищення планувалося до 1 550 грн (зараз – 1 450 грн). Мінімальна пенсія з 1 грудня зросте до 1 247 грн, хоча раніше планувалося до 1 208 грн (зараз – 1 130 грн).

Детальніше про програму уряду читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий замах з розмитою перспективою" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі