Мінфін може представити законопроект про Службу фінансових розслідувань вже восьмого березня

4 березня в 13:13

Нова служба фінросслідувань повинна складатися з нових кадрів і бути позбавленою репресивних функцій, вважає міністр фінансів.

Минфин
У Мінфіні скоро представлять проект закону про Службу фінросслідувань
Міністерство фінансів України може представити готовий документ про службу фінансових розслідувань у середу, восьмого березня, заявив глава відомства Олександр Данилюк в інтерв'ю DT.UA.

"Нам дали тиждень на доопрацювання проекту. Сподіваюся, що наступної середи (8 березня 2017 р.) ми зможемо подати вже готовий документ", – зазначив міністр, відповідаючи на відповідне запитання журналістів.

Глава Мінфіну запевнив, що готовий просувати законопроект незважаючи на опір тих сил, які влаштовує статус-кво.

"Його можуть "заговорити" — улюблена тактика. Але тут у нас чітка позиція — ми просуватимемо цей проект. Я не мовчу й на такі принципові питання очі заплющувати не планую. Що ще вони можуть зробити? Звичайно, маніпулювати, потягнути на себе ковдру, вписати кілька пунктів, спотворити інформацію. Що тут важливо? Якщо це станеться, це дискредитує не тільки мене й Мінфін, але й увесь уряд, який, я упевнений, і буде автором цього законопроекту", – підкреслив він.

Данилюк зазначив, що в "програму мінімум" даного законопроекту, виконання якої він має намір домогтися, входить створення Служби фінансових розслідувань, позбавленої репресивних функцій, в якій будуть працювати абсолютно нові кадри.

"На мій погляд, усі співробітники служби мають бути новими людьми. Я не уявляю, що в існуючій зараз системі є люди, які не заражені корупцією. Приймати їх у нову службу — великий ризик", – підкреслив він.

Данилюк також розповів, що незважаючи на те, що багато хто публічно підтримує створення нового органу, невирішеними залишаються питання його підслідності. Так, глава МВС Арсен Аваков пропонує віддати службі всі економічні злочини.

Читайте також: Мінфін запустить реєстр автоматичного відшкодування ПДВ до першого квітня – Данилюк

"Назву кілька прикладів з нього: свідоме притягнення невинуватого до кримінальної відповідальності; неналежне виконання обов'язків з охорони життя і здоров'я дітей; порушення ветеринарних правил; незаконне поводження з ядерними матеріалами і багато аналогічних речей. Якщо нова служба займатиметься протидією ще й таким злочинам, які вочевидь не є економічними, то це буде величезна структура. І в ній точно неможливо буде поміняти всіх, відповідно, уже закладається ризик корупції та старих підходів до роботи. А головне, ця структура займатиметься абсолютно всіма економічними злочинами", – зазначає глава Мінфіну.

На його думку, служба повинна бути компактною і ефективною.

"Адже 80% збитків завдається 20% злочинів. І треба сфокусуватися саме на тих 20%, які завдають найбільшої шкоди. Навіщо нам створювати некеровану й неефективну організацію?", – запитує міністр.

Читайте інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком у новому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.98
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...