Топ Новини

Мінфін хоче втричі підвищити податок на землю

17 січня 2013 в 10:10

Зараз ставка податку для ріллі, сіножатей та пасовищ становить трохи більше 20 грн, але через рік може досягти мінімум 68 грн.

Налог на землю
Підвищення земельного податку вдарить по приватним землевласникам

Міністерство фінансів підготувало зміни до Податкового кодексу, якими пропонується переглянути ставки плати за землю з 1 січня 2014 року, підвищивши їх утричі.

Як зазначає "Коммерсант-Украина", підвищення земельного податку не торкнеться агрохолдингів, а у першу чергу вдарить по приватним землевласникам, які самостійно обробляють свої паї.

Зараз ставка податку для ріллі, сіножатей та пасовищ становить 0,1% від нормативної грошової оцінки за 1 га, тобто більше 20 грн при середній по Україні нормативній оцінці в 20,6 тис. грн на 1 січня 2012 року.

Проте вже через рік плата може скласти мінімум 68 грн. До дільниць сільгоспугідь з багаторічними насадженнями застосовуватиметься ставка 0,09% замість 0,03%.

З цією ж ставкою буде стягуватися податок з користувачів лісових земель, які зараз перераховують лише плату за спеціальне використання лісових ресурсів. Окрім того, запропоновано підняти ставку на всі інші категорії земель з 1% до 3% від суми нормативної оцінки ділянки несільськогосподарського призначення.

Одночасно Мінфін пропонує позбавити пільг зі сплати земельного податку - які повинні були діяти до 2015-2016 роках - космічну, судно-, літакобудівну галузь, а також суб'єктів кінематографії.

Джерело видання в Держземагентстві висловило переконання, що в профільному відомстві запропонують Мінфіну переглянути свій законопроект.

"Ми не підтримуємо позицію збільшення податків утричі, адже це відіб'ється саме на власниках сільськогосподарських та інших земель. В Україні нормативна оцінка земель у населених пунктах дуже висока, "перегріта". Тому підвищення ставок не те, що вдарить по власнику, а спровокує соціальний бунт", - сказав він.

За його словами, коли відсутні зміни у плані економічного і соціального розвитку, не варто змінювати ставки земельного податку, особливо враховуючи відсутність зростання заробітків приватних власників землі.

Читайте також:

Чиновники роздають "елітну" землю під Києвом під виглядом пасовищ

Рада продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 2016 року

Мінфін запропонував нараховувати податок на житло із загальної, а не житлової площі

Кабмін підготував радикальні заходи щодо наповнення бюджету на 2013 рік

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Корній 26 января, 11:56 Підвищення ставок земельного податку не призведе до збільшення податкового тиску на виробників сільгосппродукції, оскільки більшість із них є платниками фіксованого сільськогосподарського податку і не платять земельний податок на землю, на якій ведуть виробництво. Відповідне роз'яснення Міністерства фінансів України опубліковано на сайті Мінфіну. А чи задумувалось міністерство над тим з чого формується фіксований та єдиний податок? Так от у нього входить і податок на землю. Отже якщо підвищеться ставка податку на землю- то і будуть перераховані у бік збільшення фіксований та єдиний податки. Звідси виходить - що міністерство або не розуміє цієї складової ,або задурюють голови селянам. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...