Топ Новини

МінАП пропонує скасувати мінімальні ціни на цукор

8 травня 2012 в 13:20
Мінагропрод України ініціює скасування мінімальних цін на цукор і цукровий буряк, які були введені у 1999 році. Згідно з чинним законодавством, за реалізацію цукру за ціною нижче мінімальної стягується штраф у розмірі подвійної його вартості.

Міністерство аграрної політики і продовольства України розробило проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру".

Згідно з документом, оприлюдненим на сайті міністерства, відомство Миколи Присяжнюка пропонує скасувати мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк.

Зокрема МінАП уточнює поняття квоти "А", включивши в неї, окрім виробленого в Україні бурякового цукру, цукор з тростини, а також імпортний цукор. Пропонується, що квота "А" буде розподілятися між цукровими заводами не пізніше 1 жовтня (нині - до 1 січня). Автори законопроекту пропонують закуповувати буряковий цукор для державних потреб у його виробників, які отримали квоту "А".

Документ забороняє реалізацію на внутрішньому ринку "надквотного" цукру. Натомість МінАП пропонує реалізовувати його на експорт, зараховувати до обсягу квоти "А" на наступний маркетинговий рік, а також використовувати для виробництва експортованої харчової продукції та біопалива.

За реалізацію цукру на внутрішньому ринку поза квотою законопроектом встановлюється штраф у розмірі подвійної його вартості.

Міністерство також забороняє давальницьку схему, передбачаючи, що розрахунки між учасниками бурякоцукрового комплексу будуть здійснюватися виключно в грошовій формі.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, в даний час в Україні майже 60% вироблених цукрових буряків переробляється за давальницькою схемою, що деформує ринок і сприяє корупції.

Автори законопроекту розраховують, що реалізація цього закону сприятиме встановленню продовольчої безпеки держави і потреб внутрішнього ринку у буряковому цукрі вітчизняного виробництва, а також підвищенню ефективності роботи бурякоцукрового комплексу, збільшенню надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Як повідомлялося, мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк були введені у 1999 році. Згідно з чинним законодавством, за реалізацію цукру за ціною нижче мінімальної стягується штраф у розмірі подвійної його вартості.

Мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк встановлює Кабінет міністрів. На 2011/2012 маркетинговий рік (МР, вересень-серпень) вони становлять 4250 грн/тонна і 339,24 грн/тонна (без ПДВ) відповідно.

Окрім мінімальних цін, щорічно Міністерство аграрної політики і продовольства встановлює мінімальні та максимальні інтервенційні ціни на цукор, які служать індикатором для здійснення Аграрним фондом фінансових і товарних інтервенцій.

Україна з урожаю буряків 2011 року виробила 2,33 млн тонн бурякового цукру при внутрішній потребі у 1,86 млн тонн на рік.

Читайте також:

В Україні бензин будуть добувати з цукрового буряка

Україні загрожує нова "торгова війна". Цього разу - цукрова, з Митним союзом


Вчені: Цукор не менш шкідливий для здоров'я, ніж алкоголь і цигарки

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...