Топ Новини

МінАП домовилося з зернотрейдерами про безлімітний експорт пшениці з України

24 квітня 2013 в 15:42

Україна має достатньо ресурсів для безлімітного експорту пшениці. Крім того, ціна на нього на внутрішньому ринку досить стабільна, а стан посівів під новий урожай переважно хороший і задовільний.

zerno_008.jpg
mriya.net

Зернотрейдери можуть експортувати з України пшеницю до кінця поточного маркетингового року (МР, липень 2012 - червень 2013) в необмежених обсягах.

Такі домовленості були досягнуті під час зустрічі учасників зернового ринку та представників МінАП в середу, 24 квітня, повідомив директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку міністерства Віталій Саблук. Він уточнив, що поки домовленості документально не оформлено.

Чиновник зазначив, що Україна має достатньо ресурсів для безлімітного експорту пшениці. Крім того, ціна на нього на внутрішньому ринку досить стабільна, а стан посівів під новий урожай переважно хороший і задовільний.

За прогнозами Саблука, теоретично експорт зерна до кінця поточного маркетингового року може скласти до 0,5 млн тонн.

Як повідомлялося, днями міністр агрополітики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив про можливе зняття будь-яких обмежень на експорт зерна з країни, які раніше були обумовлені з учасниками ринку. За його словами, з поточного тижня заплановано засідання робочої групи, на якому буде обговорюватися подальша доля зернового експорту.

На початку сезону МінАП і зернотрейдери домовилися про гранично можливі обсяги експорту зерна в поточному маркетинговому році. Фактично експортери взяли на себе зобов'язання не вивозити зерно більше обумовлених обсягів. Для пшениці цей показник переглядався кілька разів. В даний час він складає 6,6 млн тонн.

Передбачалося, що після досягнення максимально можливого експорту держава має право вводити обмеження на вивезення зернових.

З початку поточного МР і за станом на 18 квітня експорт зерна склав більше 20,2 млн тонн, що на 19,6% більше, ніж за аналогічний період минулого сезону, зокрема, країна поставила на зовнішні ринки 11,5 млн тонн кукурудзи, 6,3 млн тонн пшениці, більше 2 млн тонн ячменю.

Читайте також:

Україна стане "кукурудзяним" придатком Японії

МінАП хоче зробити Україну продовольчим придатком ЄС

МінАП дозволило експорт пшениці з України тільки компаніям, які купили її в Аграрного фонду

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...