Міллер сподівається, що "Газпром"створить СП із "Нафтогазом" вже на початку 2011 року

14 січня 2011 в 12:28
Глава російського "Газпрому" Олексій Міллер розраховує, що спільне підприємство між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" для видобутку вугільного газу в Україні буде створено на початку 2011 року. Про це він сказав після переговорів з міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойко.
Глава російського "Газпрому" Олексій Міллер розраховує, що спільне підприємство між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" для видобутку вугільного газу в Україні буде створено на початку 2011 року. Про це він сказав після переговорів з міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойко. "Я думаю, що на початку 2011 року ми зробимо нові конкретні кроки в досягненні остаточної домовленості про створення цього СП", - сказав Міллер.
За його словами, в останні місяці "Газпром", "Нафтогаз" і Міністерство палива та енергетики України "дуже предметно" вели переговори про спільне підприємства і наразі сторони перебувають на "дуже просунутій стадії переговорів". Міллер нагадав, що "Газпром" вже робив пропозиції української сторони з приводу конкретних родовищ, які могли б бути внесені в це спільне підприємство. Глава "Газпрому" підкреслив, що СП буде створено на паритетних засадах. З боку України будуть внесені газотранспортні потужності, а з боку Росії будуть внесені потужності видобутку. За його словами, наразі обговорюються компанії, які можуть виступити оцінювачем для активів кожної зі сторін. На думку Міллера, створення такого СП піде на благо двох країн для забезпечення надійного стабільного постачання газу в Україні і для забезпечення безперебійного транзиту російського газу через територію України в Європу. "Це абсолютно взаємовигідний проект - це проект, який потрібен не тільки Росії і Україні, не тільки "Газпрому" і " Нафтогазу України", а й нашим європейським партнерам", - сказав він. У свою чергу Бойко підкреслив, що Україна зацікавлена в збереженні транзиту російського газу через свою територію в довгостроковій перспективі. Він уточнив, що в середньостроковій перспективі на 5 років є така впевненість. "Я впевнений, що ми з урахуванням підходу наших керівників, із урахуванням того клімату, який склався між нашими країнами в першу чергу завдяки відносинам президентів країн і голів урядів, ми знайдемо варіанти, які влаштують і народи, і економіки обох країн", - підкреслив Бойко. ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз» домовилися про створення спільного підприємства для видобутку в Україну метану з вугільних пластів. За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...