Топ Новини

Михайло Папієв: держпрограма активізації економіки посилить потенціал західних областей

13 березня 2013 в 10:32

Основна проблема в тому, що бізнес не має "довгих" кредитних ресурсів. Програма дає відповідь на це питання. Коли була запропонована компенсація процентної ставки в межах однієї-двох ставок рефінансування НБУ за кредитами на АПК, вона показала свою дієвість.

экономика инвестиции
Держпрограма активізації економіки посилить потенціал західних областей

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв констатує, що завдяки Державній програмі активізації розвитку економіки на 2013-14 року зросте агропромисловий потенціал Західної України.

"Ця програма дає поштовх для розвитку низки секторів. В її рамках кожен регіон залежно від розвитку тих або інших галузей робить акцент на їхній розвиток. У зв'язку з цим Чернівецька область має намір активізувати агропромисловий потенціал", - говорить він.

Як повідомив Чернівецький губернатор, наприклад, у його регіоні будуть особливо розвиватися садівництво і виробництво м'яса індички.

"Оскільки Україна вирощує стабільно високі врожаї зернових культур, зараз потрібно акцентувати увагу на переробці і готовій продукції (у першу чергу, тваринництві). У нашій області у рамках програми ми будемо орієнтуватися на м'ясо індички, з виробництва якого ми лідируємо в Україні, а також садівництво.

У цьому плані у нас дуже великі перспективи. На зустрічі французькі колеги мені сказали, що якби наша Дністровська зона вирощувала яблука, то вони б були конкурентоспроможними в Європі. Щоб ми могли виходити з фруктами оптовими партіями, то нам потрібно побудувати відповідні сховища. Зараз робота в цьому напрямку активно ведеться, в минулому році було введено в експлуатацію склад на 5 тис тонн, в цьому році планується на 10 тис тонн", - стверджує Папієв.

Також губернатор відзначає, що в число пріоритетних для регіону напрямків у рамках програми увійде розвиток електроенергетики.

"Це одна з основних точок розвитку регіону. Зокрема, нам важливо зараз активізуватися в будівельних роботах на Дністровській ГЕС. У нас є всі шанси в найближчий рік запустити її другий гідроагрегат, а наприкінці зими - на початку весни 2015 року - третій. Після здачі першої черги Дністровська ГЕС стане найпотужнішою в Європі. Це буде точкою прориву, яка підсилить наші експортні можливості, адже попит на електроенергію великий, і прогнози показують, що він буде тільки збільшуватися", - говорить чиновник.

За словами Папієва, Держпрограма активізації економіки дасть поштовх і чернівецькому бізнесу завдяки дешевим довгостроковим кредитам.

"Основна проблема в тому, що бізнес не має "довгих" кредитних ресурсів. Програма дає відповідь на це питання. Коли була запропонована компенсація процентної ставки в межах однієї-двох ставок рефінансування НБУ за кредитами на АПК, вона показала свою дієвість. У цій програмі пропонуються необхідні рецепти, зокрема, за допомогою залучення кредитів комерційних банків з наступною компенсацією процентної ставки з боку держави, залучення кредитів під держгарантії, а також завдяки створенню сприятливого інвестиційного клімату".

Нагадаємо, що раніше Кабінет Міністрів України прийняв Державну програму активізації розвитку економіки на 2013 - 2014 роки.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...