МЕРТ підтвердило, що буде рекомендувати введення мит для російських експортерів добрив

Поділитися
МЕРТ підтвердило, що буде рекомендувати введення мит для російських експортерів добрив © kmu.gov.ua
Міністерство визнало достовірність доповіді про підвищення ставок для постачальників з РФ.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) підтвердило достовірність доповіді щодо антидемпінгового розслідування щодо імпорту з Росії в Україну мінеральних добрив - карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС), раніше надісланої учасникам процесу з супровідним листом нібито за підписом заступника міністра М. Нефьодова, повідомляє Hubs.

"Мінекономрозвитку в письмовому вигляді направило усім зареєстрованим зацікавленим сторонам неконфіденційну інформацію про основні факти і висновки, встановлені за результатами проведення розслідування, для коментарів", - повідомила прес-служба відомства у відповідь на запит Hubs.

Із документу випливає, що ставка остаточного антидемпінгового мита, яку рекомендує ввести МЕРТ, становить: для групи компаній "ЄвроХім" + 18,78%; для ВАТ "Куйбишевазот" + 0%; для інших російських експортерів + 31,84%.

Нагадаємо, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) почала розслідування щодо імпорту міндобрив з Росії в червні 2015 року на підставі скарги хімпідприємств "Черкаський азот", "Сєверодонецьке об'єднання "Азот" і "Концерн "Стирол", які входять у групу Ostchem Дмитра Фірташа.

Як повідомлялося раніше, призначена в 2015 р замміністра МЕРТ і торговий представник України Наталія Микольська ще в 2014 р за скаргою компаній Фірташа представляла їхні інтереси і домоглася введення антидемпінгових мит на аміачну селітру. Тепер вона вже як чиновник з правом голосу входить до складу МКМТ, що ухвалює рішення про введення нових обмежень на імпорт добрив з РФ.

Проти нового обмеження імпорту азотних добрив шляхом введення мит виступили українські аграрії. Вони також зажадали провести антимонопольне розслідування проти українських виробників у зв'язку з тим, що внутрішні ціни на добрива вище експортних. У свою чергу Антімопольний комітет уже проводить антимонопольне розслідування на ринку аміачної селітри за скаргою Полтавського ГЗК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі