Меморандум з МВФ: продаж сільгоспземлі, пенсійна реформа та $ 8 млрд нових боргів у 2017 році

Поділитися
Меморандум з МВФ: продаж сільгоспземлі, пенсійна реформа та $ 8 млрд нових боргів у 2017 році Меморандум з МВФ: збільшення боргів України у 2017 році - на $ 8 млрд, у 2018 році – ще на $ 6,6 млрд © Колаж ZN.UA
У 2018 році Україні виділять ще $ 6,6 млрд кредитів.

Продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом передбачає виконання Україною низки структурних реформ, що спрямовані, на думку МВФ, на відновлення економіки країни. Про це йдеться у тексті меморандуму з МВФ.

По-перше, меморандум передбачає прийняття Україною закону, що регламентує обіг земель сільськогосподарського призначення, і з 2018 року - після закінчення мораторію - запуск продажу сільгоспземель. Хоча це питання дуже болюче для українського суспільства.

"...залишається важливою лібералізація ринку землі, в тому числі продаж земель сільськогосподарського призначення. З цією метою ми створили робочу групу за участі відповідних міністерств, які, у співпраці зі Світовим банком, розроблять законопроект для того, щоб відкрити ринок землі та дозволити продаж землі за належних запобіжних заходів. Затвердження Верховною Радою закону про обіг земель сільськогосподарського призначення очікується до кінця травня 2017 р., що дозволить діючому мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення втратити силу з кінця 2017 року, таким чином, дозволяючи продаж землі, що знаходиться в державній та приватний власності", - йдеться у документі.

По-друге, Україна пообіцяла МВФ ухвалити законодавство щодо масштабної пенсійної реформи до кінця квітня, оскільки раніше у Фонді заявили, що країна не може відкладати проведення цієї реформи, в тому числі підвищення пенсійного віку.

"Для створення стабільної основи системи пенсійного забезпечення, стимулювання сплати пенсійних внесків працівниками, а також для забезпечення адекватного рівня пенсії у майбутньому Верховна Рада України ухвалить до кінця квітня 2017 р. комплексну пенсійну реформу, яка набере чинності з 1 січня 2018 р. Ця реформа буде матиме такі характеристики: новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж існуючий, діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору, в залежності від загального трудового стажу, а також з пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності і пізнішого виходу на пенсію; економія видатків у розмірі не менше 3 відсотків ВВП в довгостроковій перспективі , в тому числі за рахунок збільшення ефективного трудового стажу для виходу на пенсію...", - йдеться в меморандумі.

Українське керівництво наголошує, що реформування буде стосуватись всіх видів зайнятості, за винятком обмеженого списку небезпечних професій. Крім того, планується розширити базу єдиного соціального внеску.

Також оновлений меморандум МВФ передбачає оздоровлення банківської системи, зокрема "Приватбанку".

"До кінця червня 2017 р., МВК в тісній взаємодії з наглядовою радою банку буде прагнути завершити реструктуризацію та підвищення рівня забезпечення або стягнення проблемних позик "Приватанку", включно із позиками, наданими особам, пов'язаним з його колишніми власниками...", - йдеться у меморандумі.

При цьому Україна планує до кінця 2017 року отримати майже $ 8 млрд від міжнародних партнерів, включаючи три транші МВФ - в травні на $ 1,9 млрд, серпні й листопаді - по $ 1,3 млрд.

Крім того, в 2018 році передбачено ще чотири транші від МВФ загальною сумою $ 3,8 млрд. Згідно з меморандумом, інші міжнародні партнери, включаючи Євросоюз і США, виділять Україні в 2018 році ще $ 2,8 млрд.

Так, обсяг кредитів від МВФ з 2015 року по 2018 рік має скласти $ 16,8 млрд, від інших партнерів – $ 12,3 млрд.

Читайте також: Після надходження транша від МВФ резерви країни зростуть до $ 16 млрд – НБУ

Нагадаємо, що МВФ погіршив прогноз зростання ВВП України в 2017 році з 2,9% до 2% і трохи поліпшив його на 2018 рік – з 3% до 3,1%.

На думку експертів, при співробітництві з МВФ не враховуються вади, особливості України. МВФ надає кредити за гарантії проведення реформ, які не можуть бути корисними Україні. Про це у своїй статті "Співробітництво з МВФ: проблеми і перспективи" для "Дзеркала тижня" написав Богдан Данилишин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі