Топ Новини

Медвєдєв натякнув, що Росія може відмовитися від транзиту газу до Європи через Україну

11 січня 2012 в 13:07
Україна повинна розуміти, що у РФ існують різні можливості доставки газу до Європи, заявив президент РФ Дмитро Медвєдєв у середу, 11 січня, на зустрічі з головою «Газпрому» Олексієм Міллером.
gazprom_w750_img_5447-1.jpg
gazprom.ru

«Наші партнери повинні розуміти, що існують різні можливості для того, щоб «Газпром» постачав газ до Європи», - заявив він.

За словами голови "Газпрому", це пов'язано з тим, що у минулому році з'явилися "не менш конкурентоспроможні напрямки, ніж український". У тому числі йдеться, додав О.Міллер, про білоруський напрямок, а також про введений торік "Північний потік".

Також О.Міллер повідомив, що обсяг транзиту російського газу через Україну у 2011 році вже знизився на 5 млрд кубометрів у порівнянні з 2010 роком.

Проте, зазначив Д.Медвєдєв, "є надійна контрактна основа для того, щоб працювати далі з Україною, одночасно продовжуючи дискусії з приводу майбутнього газового співробітництва".

Нагадаємо, Україна виступає проти будівництва газопроводу «Південний потік», який є прямим конкурентом української газотранспортної системи (ГТС). Київ заявляє, що вартість реалізації цього проекту у рази перевищує можливі інвестиції в українську ГТС, які можна вкласти і тим самим збільшити пропускну здатність українського маршруту постачань газу до Європи.

Як писало раніше ZN.UA, за оцінками експерта Центру Разумкова Володимира Омельченка, після будівництва першої і другої черг «Північного потоку» обсяги транзиту газу по території України можуть скоротитися з сьогоднішніх 100 млрд до 70-80 млрд кубометрів на рік.

У свої оцінки експерт не закладає фактор запуску «Південного потоку», оскільки вважає малоймовірним його будівництво (на думку В.Омельченка, шанси запуску «Південного потоку» складають лише 40%).

26 грудня голова російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що реалізація проекту будівництва газопроводу «Південний потік» буде залежати від перемовин з Україною.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...