МЕА: Лідерство у відновлюваній енергетиці буде переходити від розвинених країн до нових гравців

Поділитися
© press.org.ua
У найближчі п'ять років обсяг світової електрогенерації з поновлюваних джерел до 2017 року зросте на 40%. На думку агентства, лідерство в цьому сегменті буде переходити від країн-учасниць Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) до нових гравців, на яких припаде дві третини всього росту.

Виробництво електроенергії з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) у світі до 2017 року зросте більш ніж на 40% - до 6,4 тис. терават-годин, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

У найближчі п'ять років виробництво електроенергії з використанням всіх видів ВДЕ, за оцінками агентства, зросте на 1,84 тис. терават-годин, що майже на 60% більше приросту вироблення у 2005-2011 роки.

Агентство у четвер, 5 липня, подало свій перший середньостроковий прогноз тенденцій розвитку світового ринку ВДЕ. Експерти МЕА проаналізували 15 ключових регіональних ринків, на які сьогодні припадає близько 80% всього обсягу електрогенерації з поновлюваних джерел, і виділили основні драйвери їхнього зростання в 2012-2017 роках.

У число аналізованих у звіті технологій увійшли гідроенергетика, електрогенерація з біопалива, вітроенергетика, а також сонячна, геотермальна і приливна енергетика.

"Лідерство у відновлюваній енергетиці буде переходити від країн-учасниць Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) до нових гравців, на яких прпаде дві третини всього росту. З 710 гігават нових потужностей, які, за прогнозами, будуть введені в експлуатацію за п'ять років, на Китай припадає близько 40%. Значні обсяги введення потужностей очікуються також, зокрема, у США, Індії, Німеччини і Бразилії", - йдеться в резюме звіту.

Основним фактором зростання експерти вважають розвиток портфеля технологій відновлюваної енергетики, який, у свою чергу, багато в чому підтримується спеціальними заходами країн ОЕСР. Однак в останні роки розвиток сектору також обумовлено і швидким зростанням попиту на електроенергію, а також міркуваннями енергетичної безпеки, зазначає МЕА.

За даними експертів, загальний обсяг інвестицій у ВДЕ в 2011 році перевищив $250 млрд.

Як повідомлялося, відновлювальна енергетика в Україні у минулому році розвивалася інтенсивніше, ніж традиційна. На початок липня загальна кількість компаній, що експлуатують електростанції на ВДЕ і реалізують електроенергію за "зеленим" тарифом, зросла до 66, а кількість таких електростанцій - до 111, з яких 23 - сонячні.

У 2011 році Україна вперше потрапила у рейтинг привабливих для "зелених" інвестицій країн, що складає аудиторська компанія Ernst & Young, зайнявши в ньому 32 місце з 40. !zn

Читайте також:

До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні можна замінити на поновлювані

Україна повинна позбутися газової залежності від Росії, - рішення РНБО

Мир витратить на поновлювану енергетику $7 трлн до 2030 року

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі