Майже чверть жителів Євросоюзу опинилася біля межі бідності

Поділитися
Найбіднішою країною ЄС визнана Болгарія, де, за європейськими нормами, за межею бідності і впритул біля цієї межі виявилися 49% населення, друге місце розділили Румунія і Латвія - по 40%, на третьому місці Греція - 31%. Найбільш благополучними виявилися Чехія - 15%, Швеція і Нідерланди - 16%, Австрія і Люксембург - 17%.

Майже чверть громадян Євросоюзу опинилася в 2011 році впритул до межі бідності. Про це йдеться в поширеній 3 грудня доповіді статистичного агентства ЄС - Євростату.

«119,6 млн осіб, що складає 24,2% від усього населення 27 країн Євросоюзу перебувають на межі крайньої бідності», - наголошується у доповіді агентства. За даними на 2010 рік ця цифра становила 23,4%.

Точного числового виразу «коефіцієнта межі бідності» по всьому ЄС не існує у зв'язку з надзвичайно високим розкидом цін навіть у 17 країнах зони євро, не кажучи про всіх 27 держав ЄС. Методика розрахунку Євростату заснована на аналізі трьох комплексних параметрів. По-перше, це рівень реального доходу з урахуванням соціальних виплат і компенсацій. По друге, оцінка можливості кожної родини самостійно оплачувати мінімальний для виживання обсяг матеріальних благ в зоні свого проживання, включаючи їжу, оплату житла, електрики та опалення. Третім фактором є доступ до ринку праці, який дуже відрізняється в різних регіонах Європи.

- Янукович вважає, що Україна успішно бореться з бідністю на відміну від «багатьох європейських країн»

За цією схемою, найбіднішою країною ЄС стала Болгарія, де, за європейськими нормами, за межею бідності і впритул біля цієї межі виявилися 49% населення, друге місце розділили Румунія і Латвія - по 40%, на третьому місці Греція - 31%.

Найбільш благополучними виявилися Чехія - 15%, Швеція і Нідерланди - 16%, Австрія і Люксембург - 17%. У провідних країнах ЄС - Німеччини та Франції ситуація залишається стабільною протягом останніх трьох років - коефіцієнт ризику бідності незначно коливається на рівні 19,5%.

Крім європейської економічної та фінансової кризи, значну роль у підвищенні рівня бідності грають «нові європейці» - вихідці з Африки та країн Близького Сходу, які до останніх років в масовому порядку отримували європейське громадянство, залишаючись мінімально інтегрованими в європейське суспільство і економічну систему країн ЄС.

Читайте також:

Доходи жителів різних регіонів України відрізняються більш ніж на 70%

Янукович образився на українців, які не помічають підвищення зарплат

МВФ витратить $2,7 млрд від продажу золота на допомогу бідним країнам

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі