Топ Новини

Майбутній глава НБУ Соркін майже у 70 разів бідніший за Арбузова

10 січня 2013 в 11:31

Статок нового майбутнього глави НБУ Ігоря Соркіна майже в 70 разів менший, ніж у його попередника Сергія Арбузова, який на момент призначення заробив 150 млн грн.

sorkin 2323-001.JPG
Соркін заробив "всього" 2,2 млн грн
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Кандидат на посаду голови Національного банку України (НБУ) Ігор Соркін задекларував 2 млн 218 тис. 820 грн доходу у 2012 році. Про це йдеться у його декларації, текст якої мають Українські новини.

Його доходи були, зокрема, з заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих або виплачених йому на умовах трудового або цивільно-правового договору на суму 1,5 млн грн.

При цьому дохід членів його сім'ї склав за попередній рік 609,4 тис. грн, з яких заробітна плата склала 549,3 тис. грн.

Також серед доходів Соркіна значаться дивіденди і відсотки на суму 589,3 тис. грн, матеріальна допомога в розмірі 74,6 тис. грн, подарунки, призи, виграші - 3,1 тис. грн, а також інші види доходів на загальну суму 12,2 тис. грн.

У власності Соркіна знаходиться квартира площею 92 квадратних метрів і гараж - 30 квадратних метрів. У власності кандидата також знаходиться автомобіль Mazda-6 з об'ємом двигуна 2,3 літра 2006 року випуску.

На його рахунку в банках та інших фінансових установах знаходиться 7,4 млн грн, зокрема, вкладених в 2012 році - 1,4 млн грн.

Як повідомлялося, 9 січня президент Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради кандидатуру Ігоря Соркіна на посаду глави НБУ. До цього 45-річний Соркін з липня 2010 року обіймав посаду заступника голови Нацбанку. Ще раніше був начальником відділу банківського нагляду в Донецькому територіальному управлінні НБУ.

Зазначимо, що Сергій Арбузов на момент свого призначення в 2010 році задекларував 150 млн грн доходів, що в 68 разів більше, ніж у Соркіна. При цьому тоді Арбузов навідріз відмовився пояснити, звідки у нього такі гроші. Втім, ZN.UA все-таки вдалося з'ясувати джерело заробітку: в ексклюзивному інтерв'ю Арбузов пояснив, де зміг заробити 150 млн грн, чи сплачені з них податки, а також чому він не користується ідентифікаційним кодом.

Нагадаємо також, що серед інших необхідних документів, які Арбузов перед призначенням надав депутатам для схвалення його кандидатури Радою, була роздана декларація про доходи, в якій був отриманий в 2010 році дохід у розмірі 150 млн гривень. Ця сума спровокувала хвилю обговорення, як серед народних депутатів, так і в ЗМІ. Зокрема, питання викликавло саме джерело таких значних доходів, оскільки зазначена в тій же декларації вартість належних Арбузову активів була набагато меншою, ніж отримані доходи.

Крім того, в числі поданих документів також була і довідка про те, що пан Арбузов за рішенням суду може не користуватися ідентифікаційним кодом. У зв'язку з цим депутати висловили думку, що таким чином він може приховувати фінансові операції, що неприпустимо для майбутнього головного банкіра країни.

Втім, вже за підсумками року роботи керівником Нацбанку (весь 2011-рік), Сергій Арбузов задекларував лише 2 млн грн доходів, з яких зарплата склала 1,7 млн грн, тобто трохи більше, ніж сьогодні в Ігоря Соркіна.

Читайте також:

Арбузов розповів ZN.UA, де заробив ті самі 150 млн гривень

Старший син Януковича в 2011 році сплатив більше 8,5 млн грн податків

Батько кандидата на пост глави Нацбанку - високопоставлений менеджер "Газпрому"

 

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...