Топ Новини

Лукашенко назвав долари і євро "папірцями"

10 червня 2011 в 16:35
Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає "папірцями" основні світові валюти - долар США і євро.

"Як ви чудово розумієте, це тільки в Білорусі наші розумні білоруси,"свядомыя" ("свідомі", тобто опозиція - ІФ), або з їхньої подачі хапають ці папірці доларові", - наведені в повідомленні прес-служби президента слова А. Лукашенко на нараді в п'ятницю.

Звертаючись до учасників наради, президент сказав: "Ви прекрасно розумієте, що сьогодні йде колосальне накачування доларами світової економіки, що може призвести до ще одного обвалу цієї економіки. Ми це все знаємо".

"Ну, хочуть люди купувати долари - хай купують, це їхня справа", - додав Лукашенко.

За його словами, аналогічна ситуація може статися і в єврозоні. "Те ж саме і на ринку євро відбувається. Ось ці вливання по 100, по 200 мільярдів Греції, Португалії, Іспанії та інше - це звідки? Німеччина що, зі своєї кишені дає? Йде знову ж накачування цих євро-папірців. Якщо нашим людям це подобається, то нехай купують. Але держава повинна бути на осторозі", - сказав глава держави.

Як повідомлялося, в Білорусі третій місяць триває гостра валютно-фінансова криза, викликана хронічним дефіцитом зовнішньої торгівлі і масштабною емісією білоруських рублів напередодні президентських виборів в грудні 2010 року для підвищення зарплати.

24 травня Нацбанк країни за погодженням з президентом провів безпрецедентну в історії Білорусі разову девальвацію білоруського рубля, знизивши його офіційний обмінний курс на 56%.

Заступник міністра економіки Білорусі Андрій Тур напередодні заявляв, що у світовій економіці аналогічні масштаби девальвації до Білорусі мали місце лише в одній країні (Аргентина у 2002 році - ІФ).

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...