Топ Новини

"Луганськтепловоз" знову забирають у держави

14 січня 2011 в 12:26
Російський "Трансмашхолдинг" в суді відстояв право на володіння 76% акцій холдингової компанії "Луганськтепловоз", яку Фонд держмайна повторно продав росіянам влітку цього року. Але юристи вважають, що до закінчення судового процесу ще далеко. Про це в середу, 8 листопада, пише газета "Коммерсантъ-Украина"

Російський "Трансмашхолдинг" в суді відстояв право на володіння 76% акцій холдингової компанії "Луганськтепловоз", яку Фонд держмайна повторно продав росіянам влітку цього року. Але юристи вважають, що до закінчення судового процесу ще далеко. Про це в середу, 8 листопада, пише газета "Коммерсантъ-Украина"

Голова представництва компанії "Трансмашхолдинг" в Україні Олег Волошинський підтвердив інформацію про те, що вчора Апеляційний госпсуд Києва підтримав російську структуру в судовому позові з ФДМ і групою "Приват". Суд прийняв одразу два рішення у суперечках про законність приватизації компанії "Луганськтепловоз" - найбільшого виробника локомотивів в країні.

За словами Волошинського, обидва рішення прийняті на користь російської компанії: суд задовольнив апеляції Брянського машинобудівного заводу (належить "Трансмашхолдингу") на рішення за позовом ФДМ про розірвання договору купівлі-продажу 76% акцій "Луганськтепловозу", а також кіпрської Mantara Holding про визнання недійсними підсумків конкурсу з продажу держакцій підприємства у червні поточного року.

Нагадаємо, "Трансмашхолдинг" двічі купував "Луганськтепловоз". Вперше - у 2007 році, але за позовом "Дніпровагонмашу", підконтрольного групі "Приват" і ТАС, Верховний суд визнав конкурс незаконним. Акції були перераховані на рахунок ФДМ, а фонд повинен був повернути покупцеві ,5 млн, чого не зробив досі.

У червні поточного року конкурс був проведений повторно, і його переможцем знову став "Трансмашхолдинг", що запропонував за підприємство 410 млн грн (,8 млн). Але у вересні госпсуд скасував результати за позовом підконтрольної групі "Приват" Ігоря Коломойського Mantara Holding, яка не була допущена до останнього конкурсу. Пізніше Госпсуд за позовом ФДМ визнав недійсним укладений в червні цього року договір купівлі-продажу держакцій "Луганськтепловозу".

За словами представника Mantara Holding В'ячеслава Дерішева, компанія продовжить судовий процес і вже готується оскаржити рішення апеляційного суду у Вищому госпсуді.

Не збираються відступати і у ФДМ. "Якщо росіяни не заплатять 410 млн грн за 76% акцій "Луганськтепловозу" і близько 90 млн грн штрафних санкцій за прострочення платежу, фонд буде судитися", - заявили газеті у ФДМ.

Але в "Трансмашхолдингу" вважають, що вже заплатили за держакції ,5 млн (464,5 млн грн) ще в 2006 році. Через розбіжності між "Трансмашхолдингом" і ФДМ щодо того, як повинні відбуватися взаєморозрахунки за підсумками двох конкурсів, сторони і ведуть судову тяганину.

Партнер юридичної фірми Magisters Олексій Рєзніков вважає, що тепер "Трансмашхолдинг" отримав можливість вимагати від ФДМ переведення у держакцій "Луганськтепловозу" на рахунок компанії: "Якщо ФДМ не зробить цього, російська компанія може подавати вимогу в судовому порядку".

Але питання приватизації підприємства - в політичній площині, тому швидко навряд чи вирішиться, вважає керуючий партнер юридичної фірми "Астерс" Олексій Дідковський.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...