Топ Новини

Литва виправила помилку 8-річної давності, коли віддала "Газпрому" трубу

1 липня 2011 в 09:04
Литовський парламент прийняв закон, що забороняє постачальникам газу володіти газотранспортною системою у країні, передає Reuters. У разі якщо президент країни підпише документ, то "Газпрому", що володіє 37,1% литовської газової компанії Lietuvos Dujos, доведеться у найближчі роки відмовитися від володіння газопроводами в Литві.

"Це важливий крок до енергонезалежності ... Продаж газопроводів вісім років тому був великою помилкою", - заявив прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

У даний час "Газпром" є єдиним постачальником газу до Литви. Акціонерами Lietuvos Dujos, окрім "Газпрому", є уряд Литви (17,7% акцій) і E.ON Ruhrgas International (38,9%).

У 2009 році Європейський Союз домовився про лібералізацію енергетичних ринків, зобов'язавши у рамках так званого третього енергопакету ЄС газові компанії відокремити виробництво від розподільних мереж. На думку Брюсселя, це зробить газові ринки більш конкурентними. Втім, третій енергопакет не зобов'язує країну проводити поділ доти, поки вона отримує газ тільки з одного джерела.

У "Газпромі" раніше виступали як проти третього енергопакету, так і проти поділу Lietuvos Dujos. На думку газового монополіста, виділення належних йому газопроводів в окрему компанію є незаконним. Магістральні газопроводи уряд Литви збирається націоналізувати, але схему того, як це буде зроблено, не розкриває.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що «Газпром» має намір у разі прийняття такого закону подати до міжнародного арбітражу.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...