Лише 52% українців мають рахунки в банку

20 березня 2016 в 08:20

На думку голови Ощадбанку, українська банківська система колосально витратна і низькопродуктивна.

Банкомат
По капіталізації українська банківська система в рази поступається польській
pramodwaikar.com

Проникнення банківських послуг вкрай низька - лише 52% українців, які старші 15 років, мають рахунки в банку. У той же час у Польщі цей показник — 78, у США — 93%.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив глава Ощадбанку Андрій Пишний.

За його словами, капіталізація всієї банківської системи зараз — всього чотири мільярди, кредитний портфель — 67 млрд дол., тоді як в Польщі — 225 млрд.

Читайте також: Після переговорів з власниками євробондів Ощадбанк повинен повернутися на ринок капіталів - Пишний

"Наша банківська система при цьому колосально витратна і низькопродуктивна. Відношення операційних витрат до середньої величини активів 4% — в Україні і 1,8% — у Польщі. У самій українській банківській системі працюють 140 тис. осіб, у Польщі — 519 тис. При цьому наша продуктивність (співвідношення операційних витрат і доходів) — це, наприклад, тільки 16% від продуктивності банківської системи США. Ми перелопачуємо колосальний обсяг готівки і папірців, але 70% персоналу гроші фактично не заробляють, обслуговуючи лише комунальні платежі", - заявив Пишний.

За його словами, у тій же Польщі 96% всіх комунальних платежів йдуть через Інтернет.

"Ми хочемо, щоб люди потихеньку відходили від інформаційних вікон і перетікали в Інтернет, використовували дистанційні канали. Спрощення нашої методології — це один з проектів та оптимізація цих процесів", - зазначив глава Ощадбанку.

Нагадаємо, на думку радника Київської школи економіки і колишнього члена правління, виконавчого директора НБУ з економічних питань Ігора Шумила, державні банки продовжують бути "кишеньковими" для провладних політико-бізнесових груп і залишаються вкрай неефективними, спотворюючи конкуренцію на банківському ринку.

Читайте повне інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юлії Самаєвої з Андрієм Пишним "Моя відповідь коротка: напартачив — зобов'язаний відповідати" у свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...