Лідери ЄС схвалили створення єдиного банківського нагляду

14 грудня 2012 в 06:57
Європейський центробанк наділять наглядовими повноваженнями. Він буде безпосередньо контролювати щонайменше 150 найбільших кредитних організацій єврозони.
euromoney1212312.jpg
forbes.ua

Лідери Євросоюзу схвалили створення механізму єдиного банківського нагляду, який покликаний допомогти подолати наслідки трирічної кризи, повідомив глава Європейської ради Герман ван Ромпей.

Переговори на саміті тривали більше восьми годин. Лідери ЄС також домовилися здійснити подальші кроки щодо зміцнення економіки, зокрема, провести санацію проблемних банків.

Окрім цього, вони почали попередні дискусії про те, як досягти поставлених економічних завдань, про створення «фонду солідарності» для допомоги нужденним членам ЄС. Однак остаточне вирішення питань відкладено до середини наступного року.

Як повідомив глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, вони представлять пропозиції щодо механізму, які дозволять провести санацію проблемних банків, протягом 2013 року.

Президент Франції Франсуа Олланд додав, що механізм «побачить світ» в наступному році, проте незрозуміло, мав він на увазі, що той запрацює, або ж тільки початок його створення.

Канцлер ФРН Ангела Меркель уточнила, що політики узгодили план дій щодо майбутнього розвитку валютного союзу. Подробиць вона не повідомила.

Напередодні міністри економіки ЄС уклали угоду про створення єдиного наглядового механізму банківського сектору на основі Європейського Центробанку. Структура стане основою європейського Банківського союзу. Під контроль ЄЦБ перейдуть близько 150 найбільших банків єврозони, що відбудеться на початку 2014 року. Що стосується більш дрібних банків, то в їхні справи Центробанк буде втручатися тільки при появі у них перших ознак проблем.

Читайте також:

Євросоюз схвалив бюджет на 2013 рік

Путін назвав «картельною змовою» механізм прийняття рішень у Євросоюзі

Євросоюз: затягти пасок, щоб не розвалитися?

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...