Топ Новини

Лавров про газотранспортний консорціум: Ви нам, ми - вам

18 січня 2012 в 10:37
Росія готова враховувати інтереси України, у тому числі щодо газової тематики, якщо Київ, у свою чергу, буде враховувати інтереси Москви.

Про це заявив глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Російської Федерації Сергій Лавров на щорічній прес-конференції в Москві у середу, 18 січня.

Відповідаючи на запитання українського журналіста про те, чому Росія проти створення тристороннього консорціуму з управління українською ГТС між Україною, Росією і Європейським союзом, С.Лавров сказав наступне:

"Я не думаю, що ви правильно описуєте ситуацію з позицією Росії щодо майбутнього газотранспортної системи України. Це питання обговорюється серйозно. Якщо ми хочемо бути близькими партнерами, то ми повинні врахувати інтереси один одного. Росія готова повною мірою врахувати інтереси України при врахуванні наших інтересів українськими друзями".

При цьому С.Лавров заявив, що не став би драматизувати ситуацію в економічних зв'язках між Росією і Україною.

"Я б не став драматизувати ситуацію у наших економічних зв'язках. Чим тісніші стосунки, тим більше виникає конкретних, специфічних тем, які треба вирішувати без надриву через процедури, які існують між корпораціями і між державами, будь то контракт на газ, домовленість про купівлю підприємств і залишатися у правовому полі. Це наш підхід", - сказав він.

За його словами, всі суперечні питання в економічних взаєминах Росії і України, в тому числі, і щодо газових контрактів, повинні вирішуватися у правовому арбітражному полі.

Як писало ZN.UA, перед візитом прем'єра Миколи Азарова до Москви 20 грудня Банкова (Адміністрація президента України, — ред.) бачила схему так: з 1 січня «Газпром» знижує ціну на газ, а незабаром підписується міжурядова угода щодо ГТС, і при ратифікації у Раді пакетом змінюється все чинне законодавство, що має відношення до теми.

Але справа в тому, що В.Путін так схему не бачив: він відмовився від зниження ціни без врегулювання тем ГТС і внутрішнього ринку, а також від узгодженої схеми консорціуму — 40 (Україна) - 40 (Росія) - 20 (ЄС) і вимагав, за даними ZN.UA, контрольний пакет.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...