Топ Новини

Латвія подала офіційну заявку на вступ до зони євро

4 березня 2013 в 15:51

Латвія стане другою після Естонії країною колишнього СРСР, яка приєдналася до зони євро. Позитивну відповідь Ризі практично гарантовано.

euromoney
Латвія стане 18-ю країною в зоні євро

Латвія офіційно подала заявку на введення євро в якості валюти з 2014 року. Таким чином, країна може стати 18-м членом зони євро.

Надісланий Латвією лист підписали прем'єр-міністр латвії Валдіс Домбровскіс, міністр фінансів Андріс Вілкс і президент Банку Латвії Ілмарс Рімшевічс.

Позитивну відповідь Ризі практично гарантовано. За словами голови Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, вступ 18-ї країни в зону євро "є найвищою ознакою довіри до європейської валюти і доказом життєздатності Європейського проекту".

Прем'єр-міністр Латвії Валдіс Домбровскіс зазначив, що з точки зору Маастрихтських критеріїв Латвія виглядає переконливо, але це тільки перший крок. За його словами, протягом наступних місяців найпершим пріоритетом Латвії, як внутрішнім, так і зовнішньополітичним, має стати досягнення того, щоб не було політичних проблем для приєднання до єврозони.

Фінальною стадією процесу приєднання до зони євро є запит на проведення аналізу виконання Пакту стабільності і зростання або Маастрихтських критеріїв.

Пакт стабільності і зростання вимагає від усіх країн зони євро підтримувати свій бюджетний дефіцит на рівні менше 3% від ВВП, а держборг - 60%. Латвія задовольняє ці вимоги.

Латвія стане другою після Естонії країною колишнього СРСР, яка приєдналася до зони євро.

Читайте також:

МВФ втрачає репутацію, критикуючи Латвію за дуже жорсткі заходи економії

Латвія вимагає виключити Грецію з єврозони

Литва в 2015 року введе в обіг євро

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...